OD ANTIGONY PO LASICU A SATINSKÉHO

Inscenácia prináša netradičné spojenie zábavy, humoru, literatúry a divadelnej histórie a je dokonalým ťahákom k maturite zo slovenského jazyka. 

Koľko divadla sa zmestí do jednej inscenácie? Originálne formy zobrazenia jednotlivých divadelných hier, ktoré sú súčasťou povinného stredoškolského čítania, ponúkajú nevšedný zážitok. Antigona ako ukážkový horor, Hamlet sa nápadne podobá nejednému autorovi severského krimi, Statky - Zmätky si vyslúžili svoje miesto v súdnej sieni a nezabudli sme ani ďalšie na klasiky ako Kým kohút nezaspieva, Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch či Soiree. 

Zažite s nami originálne putovanie naprieč dejinami, kde dramatické texty ožijú vo svojich skrátených a zábavných verziách tak, ako ste ich ešte nevideli.


Vo svete, v ktorom neexistoval nikto, kto by čítal, sa zrodili oni.

Traja titáni, bojovníci vyzbrojení dejinami divadla a dramatickými textami. Neochvejní vo svojej ceste záchrancov, rozhodli sa podeliť so svojimi vedomosťami s nami, bežnými smrteľníkmi.Ako Prométeus zniesol ľuďom oheň, tak oni traja priniesli čítanky a dramatický talent.

Sú výnimoční, sú sofistikovaní, sú nekonečným prúdom vedomostí.

Tam, kde začína naša nevedomosť prichádzajú oni, odhodlaní zbaviť nás tohto hriechu a vniesť do našich životov jasné svetlo divadelného poznania. Z temného podsvetia však po nich svoje pazúry naťahuje Nezáujem a Prokrastinácia. Neostáva im nič iné, ako pozbierať všetky sily a vyraziť do neľútostného boja.

Svetová premiéra:
13.04.2024, Kinotéka, Martin


Naštudovanie inscenácie a jej hosťovanie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu „Umenie pre školy“.

 

           

Referencie

1/1

Tvorivý tím:

Text: Pavol Viecha a kol.

Réžia: Pavol Viecha

Dramaturgia: Michaela Hriňová

Scéna: Michaela Zajačková

Kostýmy: Dáša Kinik

Účinkujú: Tomáš Grega, Juliána Brutovská, Jaroslav Kysel

 

 

Manažérka pre predaj inscenácie:

Daniela Hainová

 0948 150 175

objednavky@divadelnecentrum.sk

Mohlo by vás zaujímať:

November 1989

November 1989

Autorská dokumentárna inscenácia pre študentov SŠ, ktorá reflektuje udalosti z roku 1989.

Nahlas

Nahlas

Autorská dokumentárna inscenácia pre študentov SŠ o tom, ako ne/chránime svoje životné prostredie.

Spleť

Spleť

Príbeh o mladých ľuďoch z generácie Z, ktorá patrí medzi tie najosamelejšie generácie na svete.