Last wish

Činoherná anglicko-slovenská divadelná inscenácia, koncipovaná ako učebná pomôcka 

 

Náš príbeh LAST WISH je aj napriek pesimisticky znejúcemu názvu humorný. Keďže sme sa nechali inšpirovať rozprávkou Jana Wericha Kráľ mal troch synov, môžeme len zdôrazniť, že sa nebude jednať o humor čierny, ale práve naopak. Posledné želanie Pána Kinga totiž pripraví jeho potomkom skutočný oriešok, s ktorým sa každý z nich popasuje podľa svojich schopností. Čoho sa bude týkať, necháme zatiaľ zahalené tajomstvom. 

Prezradiť ale môžeme, že v našom príbehu navštívime atraktívne miesta, ako je jednotka intenzívnej starostlivosti, automobilový pretekársky okruh či slovenská krčma. Tiež sa zahráme na to, ako môže byť sláva nudná a nezáživná a bohatstvo otupujúce a že jediné, čo má skutočný význam a zmysel, sú dobré rodinné vzťahy. Zaujímavý príbeh, anglický prejav s použitím atraktívnych dialektov, variabilná scéna, žánrovo rôznorodá hudba a pestré herecké kreácie považujte za samozrejmé.

Pri príprave scenára sme, ako vždy, spolupracovali aj s pedagógmi anglického jazyka tak, aby sme dokázali naplno využiť obsah školských osnov a pre žiakov pripravili zrozumiteľný a príjemný divadelný zážitok. Predstavenie maximálne využíva slovnú zásobu a frázy, s ktorými sa študenti môžu stretnúť v reálnom živote.

Po určení ročníkov, ktoré pôjdu na predstavenie, vám odporúčame už iný vedomostný výber nerobiť. Nejde o to, aby ste mali na predstavení len jazykovo zdatných žiakov, ale aj takých, ktorým cudzí jazyk chcete priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Zameranie predstavenia

Časy:
present simple, present continuous, past simple, past continuous, present perfect, future tenses

Iné:
conditional sentences, passive voice, phrasal verbs

Pracovné materiály

Samozrejmosťou zostáva dodanie pracovných materiálov vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení k predstaveniu, vďaka ktorým sa žiaci môžu vopred pripraviť na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich čakajú. Tieto materiály zároveň zaistia spätnú väzbu po predstavení. 

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová

0907 856 743
veronika@divadelnecentrum.sk

 

 

Video


 Dĺžka predstavenia je približne 60 minút

Referencie

Tvorivý tím:

Scenár, réžia: Tomáš Hudcovič

Preklad a jazyková spolupráca: Stephanie Staffen

Kostýmy: Katarína Hajduková

Výprava: Pavol Húšťava

Účinkujú: Michal Rosík/Martin Varinský/Dávid Selecký/Norman Šaro/

Ladislav Bédi, Miroslava Durná/Sandra Ľasoková/Ivana Lechmanová

 

Mohlo by vás zaujímať:

November 1989

November 1989

autorská dokumentárna inscenácia pre študentov SŠ