BIG BANG versus STVORENIE SVETA

Anglicko-slovenská rozprávka koncipovaná ako učebná pomôcka pre žiakov základných škôl vznikla v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon.

 

Na počiatku nebolo nič. Vôbec nič. Nebola ani zem, ani hviezdy, ani mesiac, ani tráva, ani moria, ani zvieratá, ani ľudia. Bola len tma a ticho. A v tej tme a v tom tichu žil Pán Boh. Stvorenie sveta je jeden z najzaujímavejších a najstarších príbehov. Rozpráva o tom, čo Boh stvoril za šesť dní: svetlo, zem, vodu, rastliny, zvieratá a napokon človeka.

Ako je ale možné, že sa deň strieda s nocou, že rok má štyri ročné obdobia, že existuje voda pozemská, ale aj nadzemská? Prečo človek vyzerá tak, ako vyzerá?

V našom predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavením vás bude sprevádzať samotný stvoriteľ so svojim pomocníkom Gabom. Čo jeden vo svojej nekonečnej dobrote vymyslí, to ten druhý z lásky k nemu vyrobí. A tak to ide už od počiatku vekov.

 

Naším cieľom je ľahkou, atraktívnou a hravou formou rozvíjať jazykové schopnosti detí, obohatiť hodiny anglického jazyka a zároveň ponúknuť deťom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

Základné dejové a obsahové informácie interpretujeme v jednoduchej angličtine zrozumiteľnej aj začiatočníkom, zložitejšie anglické väzby interpretujeme dvojjazyčne a najnáročnejšie časti deja ostávajú v slovenčine. 

Po určení ročníkov, ktoré pôjdu na predstavenie, vám odporúčame už iný vedomostný výber nerobiť. Nejde o to, aby ste mali na predstavení len jazykovo zdatných, ale aj takých žiakov, ktorým cudzí jazyk chcete priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Inscenácia vznikla s podporou Literárneho fondu.

 

 

Zameranie predstavenia

Slovesné časy: 
present simple, present continuous, past simple

Predložky: 
in, to, under, next to, on, for, at, down, up

Pracovné materiály

S dostatočným časovým predstihom dodávame elektronické pracovné materiály vo forme gramatických a lexikálnych cvičení, ktoré ocenia tak učitelia, ako aj samotní žiaci. Pomocou nich sa žiaci pripravia hlavne na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich v predstavení čakajú.

Čas trvania predstavenia je približne 50 minút 

 

 

Tvorivý tím:

Scenár: Daša Krištofovičová

Réžia: Andrej Šoltés

Scénografia: Daša Krištofovičová

Hudba: Dalibor Kocian (Stroon)

Texty piesní: Miloš Kusenda

Hlasy: Judita Hansman, Martin Kollár, Miriam Ryšavá

Účinkujú: Andrej Šoltés, Miloš Kusenda/Michal Rosík

 

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová

 0907 856 743
 veronika@divadelnecentrum.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Last wish

Last wish

Činoherná anglická divadelná inscenácia pre žiakov II. stupňa ZŠ a študentov SŠ.

Lazy goat

Lazy goat

Činoherná anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami pre žiakov I. stupňa ZŠ.

Egg on a trip

Egg on a trip

Bábkovo činoherná anglická rozprávka inscenovaná ako učebná pomôcka pre začiatočníkov.