Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Viac info

BIG BANG versus STVORENIE SVETA

Anglicko-slovenská rozprávka koncipovaná ako učebná pomôcka pre žiakov základných škôl vznikla v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon.

Na počiatku nebolo nič. Vôbec nič. Nebola ani zem, ani hviezdy, ani mesiac, ani tráva, ani moria, ani zvieratá, ani ľudia. Bola len tma a ticho. A v tej tme a v tom tichu žil Pán Boh. Stvorenie sveta je jeden z najzaujímavejších a najstarších príbehov. Rozpráva o tom, čo Boh stvoril za šesť dní: svetlo, zem, vodu, rastliny, zvieratá a napokon človeka.

Ako je ale možné, že sa deň strieda s nocou, že rok má štyri ročné obdobia, že existuje voda pozemská, ale aj nadzemská? Prečo človek vyzerá tak, ako vyzerá?

V našom predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavením vás bude sprevádzať samotný stvoriteľ so svojim pomocníkom Gabom. Čo jeden vo svojej nekonečnej dobrote vymyslí, to ten druhý z lásky k nemu vyrobí. A tak to ide už od počiatku vekov.

Naším cieľom je ľahkou, atraktívnou a hravou formou rozvíjať jazykové schopnosti detí, obohatiť hodiny anglického jazyka a zároveň ponúknuť deťom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

Základné dejové a obsahové informácie interpretujeme v jednoduchej angličtine zrozumiteľnej aj začiatočníkom, zložitejšie anglické väzby interpretujeme dvojjazyčne a najnáročnejšie časti deja ostávajú v slovenčine. 

Po určení ročníkov, ktoré pôjdu na predstavenie, vám odporúčame už iný vedomostný výber nerobiť. Nejde o to, aby ste mali na predstavení len jazykovo zdatných, ale aj takých žiakov, ktorým cudzí jazyk chcete priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Zameranie predstavenia

Slovesné časy: 
present simple, present continuous, past simple

Predložky: 
in, to, under, next to, on, for, at, down, up

Pracovné materiály

S dostatočným časovým predstihom dodávame elektronické pracovné materiály vo forme gramatických a lexikálnych cvičení, ktoré ocenia tak učitelia, ako aj samotní žiaci. Pomocou nich sa žiaci pripravia hlavne na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich v predstavení čakajú.

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Ema Domonji

0948 434 454
ema@divadelnecentrum.sk

 

 

Čas trvania predstavenia je približne 50 minút

 

Inscenácia vznikla s podporou Literárneho fondu.

 

Tvorcovia a obsadenie:

Scenár: Daša Krištofovičová

Réžia: Andrej Šoltés

Scénografia: Daša Krištofovičová

Hudba: Dalibor Kocian (Stroon)

Texty piesní: Miloš Kusenda

Hlasy:

Judita Hansman, Martin Kollár, Miriam Ryšavá

Obsadenie:

Andrej Šoltés, Miloš Kusenda/Michal Rosík

Mohlo by vás zaujímať:

Silly Bear

Silly Bear

činoherná anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami pre žiakov I. stupňa ZŠ

November 1989

November 1989

autorská dokumentárna inscenácia pre študentov SŠ

Jack and Joe

Jack and Joe

činoherná anglická divadelná inscenácia pre žiakov II. stupňa ZŠ a študentov SŠ