Egg On a Trip

Bábkovo-činoherná anglická rozprávka inscenovaná ako učebná pomôcka pre začiatočníkov.

V klasickej ľudovej rozprávke ožíva príbeh malého vajca, ktoré sa vydáva na dobrodružnú vandrovku. Počas svojho putovania stretáva sedem zvieratiek - kamarátov, s ktorými žiadna nástraha nie je neprekonateľná. Tento príbeh o priateľstve a odvahe sa v našom podaní prihovára malým divákom poetickým a zrozumiteľným jazykom, ktorý je celý v jednoduchej angličtine. 

 

 

 

Úsilie tvorcov, ľahkou a hravou formou obohatiť hodiny anglického jazyka, sa v rozprávkovom predstavení napĺňa do bodky. Známy rozprávkový príbeh, použitá slovná zásoba, prítomný čas a základné frázy angličtiny umožňujú využiť vedomosti žiakov nadobudnuté v prvých rokoch výučby cudzieho jazyka. Rozprávka prináša ojedinelý umelecký zážitok a nabáda k ďalšej komunikácii na vyučovacích hodinách.

Príbehová, jazyková a komunikačná náročnosť je nastavená tak, aby žiaci a žiačky od najnižších ročníkov úspešne zdolali výzvu, ktorou divadelná rozprávka v anglickom jazyku určite je. Sme presvedčení, že hra v nich posilní sebaistotu a vytvorí pozitívny vzťah k ďalšiemu štúdiu anglického jazyka.

 

Zameranie predstavenia

Slovná zásoba:
egg, sun, garden, crayfish, duck, cow, rooster, mouse, spider, grass, water, donkey, boots, grandmother, thief, yellow, green, trip, forest, anybody, nobody, tired, cookery-book, hungry, thirsty, bad, dangerous, friend, son, little, boy, milk, fire, oven

Slovesá:
can, help, sleep, must, come, wake up, walk, meet, want, jump, ride, catch, scream, try, stir, cook, burn Slovesné časy: present simple, present continuous

Predložky:
behind, to, under, next to, on, for

 

Čas trvania predstavenia je približne 60 minút

 

 

 

 

Pracovné materiály

S dostatočným časovým predstihom dodávame elektronické pracovné materiály vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení, ktoré ocenia tak učitelia, ako aj samotní žiaci a žiačky. Pomocou nich sa žiaci pripravia hlavne na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich v predstavení čakajú.

Tvorivý tím:

Scenár a réžia: Tomáš Hudcovič

Výprava: Pavol Húšťava

Preklad a jazyková spolupráca: Stephanie Staffen

Účinkujú: Lukáš Púchovský, Tomáš Hudcovič

 

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová

0907 856 743
veronika@divadelnecentrum.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Tisíc a jedna stories

Tisíc a jedna stories

Činoherné anglicko-slovenské predstavenie pre žiakov I. a II. stupňa ZŠ.

Last wish

Last wish

Činoherná anglická divadelná inscenácia pre žiakov II. stupňa ZŠ a študentov SŠ.

Lazy goat

Lazy goat

Činoherná anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami pre žiakov I. stupňa ZŠ.

Big Bang

Big Bang

Činoherné anglicko-slovenské predstavenie pre žiakov I. a II. stupňa ZŠ.