Laki's Town

Anglicko-slovenská rozprávka, koncipovaná ako učebná pomôcka pre žiakov základných škôl, ktorá vznikla v spolupráci s Divadlom ZkuFraVon.

Myslíte si, že poznáte mesto, v ktorom bývate? Samozrejme. Do práce či školy chodíme po tých istých uliciach, okolo rohu, prejdeme cez park, po schodoch hore či dole. Po čase to začne byť nuda, však? Stále to isté. Mesto sa nemení. Ale čo, ak áno? Stačí otvoriť oči a pozrieť sa na veci inak. Ako? Čo keby sme sa spolu na mesto pozreli očami malého túlavého psa alebo z vtáčej perspektívy. Skúste to. Už to vidíte?

Inscenácia Laki's Town vám ukáže mesto, ako ho nepoznáte. Miesta, ktoré sú na prvý pohľad nudné, odkryjú svoje fantastické príbehy. A vy sa na svoje mesto možno tiež už budete pozerať inak.


Jednoduchá angličtina a hravá forma ako kľúč k pochopeniu príbehu 

Jednoduché používanie anglického jazyka a hravá forma zaisťujú rozprávke plynulé tempo a ľahké prijatie aj tými najmenšími divákmi. Naším cieľom je ľahkou, atraktívnou a hravou formou rozvíjať jazykové schopnosti detí, obohatiť hodiny anglického jazyka a zároveň ponúknuť deťom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

Divadlo ako výzva aj pre začiatočníkov

Táto anglická rozprávka je určená pre začiatočníkov, aj pokročilých v anglickom jazyku. Základné dejové a obsahové informácie interpretujeme v jednoduchej angličtine, zložitejšie anglické väzby sú dvojjazyčné a najnáročnejšie časti deja ostávajú v slovenskom jazyku. Nejde o to, aby sa predstavenia zúčastnili len jazykovo zdatní žiaci, ale aj tí, ktorým chceme cudzí jazyk priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Inscenácia je určená pre žiakov a žiačky od 6 rokov (1.–7. ročník základnej školy).

Čas trvania predstavenia je 55 minút.

 

Pracovné materiály

S dostatočným časovým predstihom dodávame elektronické pracovné materiály vo forme gramatických a lexikálnych cvičení, ktoré ocenia tak učitelia, ako aj samotní žiaci. Pomocou nich sa žiaci pripravia hlavne na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich v predstavení čakajú.

Referencie

1/1

Tvorivý tím:

Scenár a réžia: Andrej Šoltés
Dramaturgia: Verona Hajdučíková
Preklad a jazyková spolupráca: Andrej Agricola

Výprava: Daša Krištofovičová
Hudba: Nina Rosa
Účinkujú: Andrej Šoltés a Michal Rosík

 

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová 

0907 856 743

veronika@divadelnecentrum.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Big Bang

Big Bang

Činoherné anglicko-slovenské predstavenie pre žiakov I. a II. stupňa ZŠ.