Dokonalé dieťa         

Eko? Bio? Montessori?

Divadelná komédia plná mimoriadne trefných skečov o súčasnom rodičovstve a rôznych prístupoch k výchove detí v réžii Jána Luterána s hudbou Martina Geišberga.

Ako byť dobrým rodičom vo svete plnom zaručených návodov? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov biely cukor či fyzické tresty?Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie, alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? Čo je najťažšie na výchove? Nevychovávať? To, že nedokážeme potlačiť svoje ego? A hlavne, ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Inscenácia Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je osobnou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať. Čo to znamená pre osobu, rodinu, pre spoločnosť. Hľadá odpovede na to, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo spochybňuje všetky názory na to, ako správne vychovávať.

Krátke a vtipné výstupy sa dynamicky striedajú a ilustrujú úskalia dnešného rodičovstva. Dokonale parodujú kurzy pre rodičov či rodinné terapie, ktoré ponúkajú zaručené návody na to, ako vo výchove neurobiť žiadnu chybu. Trefne vystihujú nástrahy materských diskusných fór na internete. Neobídu ani rodičov-taxikárov, ockov-influencerov, elektronický smog či nebezpečenstvo používania mobilov, rodičovský plurál, šušlanie, používanie zdrobnenín či exkrementálny lynč – veď aj z takého kakuškovania dokáže vzniknúť veľmi plodná diskusia.

Dokonalé dieťa je o našich deťoch, ale nie pre naše deti. Je to terapia pre všetkých unavených rodičov a pedagógov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu. Bez kriku, plaču či prebaľovania, „hovorí režisér inscenácie Ján Luterán."

 

Vznik inscenácie a jej hosťovanie podporil Fond na podporu umenia.

 

Kúpiť vstupenku

 

 

 

 

Tvorivý tím:

Autori: Mariana Luteránová, Ján Luterán

Hudba: Martin Geišberg

Réžia: Ján Luterán

Výtvarná spolupráca: Diana Strauszová

Pohybová spolupráca: Lacko Cmorej

Účinkujú: Lujza Garajová Schrameková, Alena Pajtinková, Michal Jánoš, Daniel Žulčák

Manažérka pre predaj inscenácie:

Veronika Bieliková 

 0907 184 986

nika@divadelnecentrum.sk