Dokonalé dieťa         

Eko? Bio? Montessori?

Divadelná komédia o rôznych prístupoch k rodičovstvu a výchove detí. 

Vtipná a úprimná autorská inscenácia o rôznych prístupoch k rodičovstvu a výchove detí v podaní jedinečného hereckého obsadenia: herečka a stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia umeleckého súboru SKD Martin Alena Pajtinková a Daniel Žulčák, herec DJP Trnava Michal Jánoš.

Séria mimoriadne trefných skečov o súčasnom rodičovstve v réžii Jána Luterána s hudbou Martina Geišberga.

Váš život sa nezmení po narodení dieťaťa. Zmení sa, keď sa ho snažíte vychovávať. Vezmete si k srdcu dobré rady starej mamy, múdre poučenia od mamičiek z Modrého koníka, populárne kurzy o nevýchove, či radšej dáte prednosť samovzdelávaniu?

Inscenácia Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je osobnou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať. Čo to znamená pre osobu, rodinu, pre spoločnosť. Hľadá odpovede na to, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo spochybňuje všetky názory na to, ako správne vychovávať.

Dokonalé dieťa je o našich deťoch, ale nie pre naše deti. Je to terapia pre všetkých unavených rodičov a pedagógov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu. Bez kriku, plaču či prebaľovania, „hovorí režisér inscenácie Ján Luterán."

 

Vznik inscenácie a jej hosťovanie podporil Fond na podporu umenia.

 

Kúpiť vstupenku

 

 

 

 

Tvorivý tím:

Autori: Mariana Luteránová, Ján Luterán

Hudba: Martin Geišberg

Réžia: Ján Luterán

Výtvarná spolupráca: Diana Strauszová

Pohybová spolupráca: Lacko Cmorej

Účinkujú: Lujza Garajová Schrameková, Alena Pajtinková, Michal Jánoš, Daniel Žulčák

Manažérka pre predaj inscenácie:

Veronika Bieliková 

 0907 184 986

nika@divadelnecentrum.sk