Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Viac info

Youtuber
činoherná anglická divadelná inscenácia, koncipovaná ako inscenovaná učebná pomôcka

Hrdinom nášho príbehu je odvážny a svalnatý veliteľ Hamilton, ale aj pupkatý a zelený kapitán Shreckington. A je ním aj fešák Maroš z Prievidze, neznámy rybár a medveď František. Ale vlastne to nie je ani jeden z nich. Pretože hrdinom nášho príbehu je v skutočnosti tučný Ferko v okuliaroch, ktorý rád hrá počítačové hry a jedného dňa sa rozhodne stať sa youtuberom. Vo virtuálnom priestore má úspech, pretože svoje fyzické nedostatky ľahko skryje za populárneho avatara, vtipné komentáre a mimoriadne hráčske schopnosti. A tak by to mohlo aj ostať, keby do príbehu nevstúpila Jana. Lenže Jana by chcela pusu aj naživo a nie len na sieti. Fero tak prichádza na to, že v skutočnom živote nie je také ľahké byť niekým iným.  

Inscenácia v réžii mladého režiséra Šimona Spišáka preniká do on-line sveta, v ktorom sa mnohé môže javiť krajšie a úžasnejšie, než je v skutočnosti. 

Predstavenie maximálne využíva slovnú zásobu a frázy, s ktorými sa žiaci môžu stretnúť v reálnom živote. Dialógy medzi postavami sú založené na zrozumiteľných zápletkách a tomu primerane zodpovedá aj náročnosť anglického jazyka. V slovenskom jazyku odznie dejové resumé práve odohratej časti a bude stručne naznačený ďalší vývoj príbehu. Tieto inscenačné intermezzá sú osvedčenými záchytnými bodmi pre mladších a menej zdatných angličtinárov. 

Po určení ročníkov, ktoré pôjdu na predstavenie, vám odporúčame už iný vedomostný výber nerobiť. Nejde o to, aby ste mali na predstavení len jazykovo zdatných žiakov, ale aj takých, ktorým cudzí jazyk chcete priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

Zameranie predstavenia

Slovesné časy: 
present simple, present continuous, past simple

Predložky: 
in, to, under, next to, on, for, at, down, up

Frázy: 
Here I am! Can you help me? Do you know how to build a house? 
Let me think about it. Yes, you are right. Tell me about it. Are you sure? What is this? What animal is this?

Pracovné materiály

S dostatočným časovým predstihom dodávame elektronické pracovné materiály vo forme gramatických a lexikálnych cvičení, ktoré ocenia tak učitelia, ako aj samotní žiaci. Pomocou nich sa žiaci pripravia hlavne na slovnú zásobu a frázy, ktoré ich v predstavení čakajú.

Materiály na stiahnutie

Manažérka pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová

0907 856 743
veronika@divadelnecentrum.sk

 

Čas trvania predstavenia je približne 60 minút

Referencie

1/51

Tvorcovia a obsadenie:

Réžia, text: Šimon Spišák

Dramaturgia: Peter Galdík, Martina Mašlárová

Kostýmy: Katarína  Hajduková

Výprava: Von Dubravay

Hrajú:

Miloš Kusenda, Michal Rosík, Michaela Hrbáčková