Tomu ver!

referencie predstavenia od pedagógov

Mgr. Blanka Chubanovová
SOŠ, Sv. Michala 36, Levice

Chceli by sme sa vám touto cestou podakovat za uzasne predstavenie. Velmi sa nam pacilo, deti  aj kolegyne boli nadsene. Ucinkujucim sme sa podakovali osobne :).
Pekny den a vela dobrych napadov.

Mgr. Jana Katonová
Obchodná akadémia Tajovského 25, Banská Bystrica

Skvelé predstavenie, v ktorom študenti videli SAMI SEBA...

Andrea Holecová
Gymnázium Janka Kráľa - Zlaté Moravce

Dobrý deň,
Ďakujeme Vám i hercom z DC za príjemný umelecký zážitok, spätnú väzbu si môžete pozrieť na webovej stránke gymnázia JK.
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Beáta Szantová
SOŠP - Zlaté Moravce

Veľmi dobré predstavenie,kde bolo zahrnuté všetko, od pretvárky, všetkých závislostí,problémov s láskou a dôverou, vytvárania vlastného názoru, po výborný obsah, hudbu a celkového prevedenia bez vulgarizmov, ale aj tak povedané rečou študentov. Ohlasy študentov sú veľmi pozitívne. Páčili sa im prvky tieňového divadla,výpoveďou sa predstavenie veľmi priblížilo k nim.

Ľubica Hanusková
SOŠ, T. Vansovej 32, Prievidza

Dobrý deň celému kolektívu Divadelného centra v Martine, pripravili ste pre nás v poslednom čase príjemné prekvapenie.Muzikál "Tomu ver" splnil, ba skôr prekročil všetky moje očakávania. Herci, hudba, príbeh, scéna, typická súčasnosť deja, efekty, zábava a aj výchovné poučenie do života (o ktoré v škole ide)- všetko to stálo za to. Gratulujem! Teším sa na ďalšiu spoluprácu a veľa dobrých nápadov a šťastia v pri tvorbe nových projektov!

Mgr. Katarína Čečková
Súkromné gymnázium, Solivarská 28,Prešov

Dobrý deň,
Chcem sa Vám pekne poďakovať za sprostredkovanie predstavenia (TOMU VER). Študentom a aj učiteľom sa veľmi páčilo, že to bolo veľmi trefné, podľa toho, ako to medzi mladými chodí. :-)Verím, že nás ešte s ponukou Vašich predstavení oslovíte, radi opäť pôjdeme a želám Vám veľa síl v ďalšej práci.

Judita Jankovčinová
SG Petzvalova 4 Košice

Dobrý deň,posielam Vám reakciu našich žiakov na predstavenie. Predstavenie TOMU VER! zobrazuje život 16-ročných tínedžerov. Celé sa odohráva v školskom prostredí. Štyria herci vtipne a naozaj verne zobrazujú život a problémy dnešnej mládeže. Mnohí žiaci sa v tomto predstavení sami našli :) Predstavenie je plné súčasných slangov, fráz a zároveň v ňom je aj veľkolepé rapové vystúpenie. TOMU VER je výborné predstavenie, výstižné pre dnešnú dobu, vtipné a zároveň aj poučné. Sme radi, že sme ho mohli vidieť.

Jana Matzova
Stredná odborná škola stavebná, Školská 8, Liptovský Mikuláš

Muzikál sa nám veľmi páčil,žiaci sa o ňom rozprávali aj na vyučovaní.Bol to taký nadnesený pohľad do duše aj hlavy bežného adolescenta.Takých interaktívnych scén ako tá, kde sa dej kombinuje s televíznymi krimi-správami by bolo možné zaradiť aj viac,práve tieto momenty pôsobili na žiakov ako škola života. Prajem veľa úspechov aj pri ďalších predstaveniach a teším sa na spoluprácu aj do budúcnosti.

SOŠ obchodu a služieb, Vrbická 632, Liptovský Mikuláš

Dňa 11.04.2014 sa naša Stredná odborná škola Obchodu a služieb v Liptovskom Mikuláši zúčastnila muzikálu Tomu Ver v rámci primárnej prevencie proti rôznym závislostiam. Muzikál tematicky zameraný s náhľadom na obyčajnú strednú školu, obyčajných žiakov a ich prvé lásky, bol okorenený vtipným humorom s použitím zmysluplných dialógov. Žiakov muzikál zaujal hudbou prevedenou v modernom štýle, kde sa miešal cit, hĺbka a emócie. Ďakujeme za skvelý kultúrny zážitok a tešíme sa na opätovné stretnutie.Ak chcete prevziať obrázky, kliknite sem pravým tlačidlom myši. Program Outlook zabraňuje automatickému preberaniu obrázkov z Internetu a prispieva tak k ochrane vašich osobných údajov.

Janovcová
DGC Ružomberok

Gratulujeme!!! Urobiť predtavenie, ktoré zaujme dnešnú mládež je veľmi náročné. Kvalita spracovania, slang, výraz, celková dramaturgia, réžia a všetko s tým súvisiace bolo na vysokej úrovni. Dávno sme sa tak dobre nepobavili a to sme p.učiteľky nad 30. O žiakoch nemusím ani písať ich smiech, napätie a skoro nulová účasť na toaletách boli jasným dôkazom, že sa prevencie chytili odborníci. Prajeme Vám veľa úspechov a nápadov. Ďakujeme


Viera Sasaráková
Gymnázium T. Vansovej,17. novembra 6, Stará Ľubovňa

Dobrý deň,už teraz sa tešíme na ďalšie ponuky predstavení od Vás, muzikál "Tomu ver" mal u našich študentov veľký ohlas, páčil sa im a ja ako pedagóg musím s nimi súhlasiť, predstavenie im bolo blízke prejavom, jazykom aj témou. Ďakujeme a tešíme sa do budúcna na ďalšie stretnutia.

PhDr. Eva Rejdovjanová, koordinátorka prevencie
Stredná umelecká škola, Staničná 8, Trenčín

Vážená pani Očenášová,
hoci som sama nemohla byť na predstavení ( bola som menovaná na maturity), chcem Vás oboznámiť s reakciou našich študentov na Vaše predstavenie, lebo som s nimi dnes robila vyhodnotenie vo viacerých triedach. Ich reakcia bola jednoznačne kladná, hodnotili to tak, že to bolo najlepšie predstavenie tohto zamerania, čo v posledné roky videli, oceňovali žánrovú pestrosť aj výkony účinkujúcich a určite by niečo podobné privítali aj v budúcnosti.Takže Vám v ich mene srdečne ďakujem a verím, že nám aj v budúcnosti ponúknete podobné programy.

G.Povrazníková
študenti SOŠ dopravná Martin - Priekopa

Niekoľko postrehov žiakov:

- pomerne dobré predstavenie, prijateľná forma pre mladých, možno viac humoru
- medzi klady by som zaradil humor, ktorému mladá generácia rozumela- medzi zápory by som dal hudbu ( išlo mi na nervy ten samý hip-hop, dnešná generácia nevyrastá len na rape a hiphope)
- dobrý muzikál, ale čakal som viac hudby rôznych štýlov( pozitívne ma prekvapil Dawney Marley a Skrillex ( aspoň nejaká zmena)
-veľmi sa mi to páčilo, veľa vtipných scén a záver poučný
-myslela som, že to bude nejaká blbosť, na ktorú nás škola donútila ísť, ale opak bol pravdou, zaujímavé, týkalo dnešnej doby, vtipné, veselé ale na konci aj smutné
- dnešná mládež sa naozaj tak správa, poučné -páčil sa mi dej, ale bolo to podľa mňa krátke
-páčili sa mi slová hudby
-bavilo ma to asi najviac, na akých predstaveniach sme boli, šla by som ešte raz -presne vystihuje mladých , že čin bez rozmyslu môže ovplyvniť náš budúci život a to si mladí neuvedomujú
-priam fantastické, vychytané hlášky, som rád, že bolo konečne spracované predstavenie typu výchovný koncert, ktorý ma zaujal
- herci podali fantastické výkony a svoje úlohy obsadili skvelo


P.Kuková
Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin

Dobrý deň,
Chcem vám veľmi pekne poďakovať na podujatie, ktoré ste pre nás odohrali. Kolegovia aj študenti sa vrátili nadšení, tak mi nedalo neposkytnúť vám pozitívnu spätnú väzbu.Prajem vám veľa síl, energie a elánu do ďalšej práce. Ďakujem za to, že ste nápomocní v našom úsilí vychovávať nielen múdre ale hlavne dobré deti.


Miriam Michalková
Pedagogická a sociálna akadémia,Ulica SNP 509/116, Turčianske Teplice

Dobrý deň pani Ing. Očenášová,rada by som sa poďakovala za korektný prístup z Vašej strany a príjemnú spoluprácu, v ktorej by som rada pokračovala aj v budúcnosti.Vynikajúce výkony mladých hercov, jednuduchá scéna, zrozumiteľný text, oceňujem použitie malého množstva vulgarizmov, na osude 4 postáv zobrazené typické charaktery mladých ľudí, kombinácia hovoreného slova a spevu, jednoduché kostýmy. Z môjho pohľadu vynikajúco spracované problémy mladých ľudí - alkohol, láska, problémy v rodine, originalita osobnosti a prispôsobovanie, problémy v škole, vzťahy medzi spolužiakmi, používanie mobilov.......Mám spätnú väzbu z dvoch tried - " našla som sa tam"..." aj ja som bola taká"..."páčilo sa mi to ako celok, divadlo a hudba".....Pozitívne ohlasy mám aj od kolegov. Teším sa na ďalšiu ponuku a spoluprácu.Veľa úspechov.

Simona Laciková-Balejová
(Piaristická spojená škola Františka Hanáka Prievidza)

Dobrý deň, ako som Vám sľúbila, dám Vám spätnú väzbu na Vaše divadelné predstavenie, ja osobne som ho nevidela, ale všetci zúčastnení-teda žiaci i vyučujúci boli spokojní, bolo to asi najlepšie zo všetkého, čo sme mali doteraz možnosť vidieť, v budúcom školskom roku sa pokojne ozvite znovu s nejakým novým predstavením, my máme v škole aj ZŠ, aj gymnázium aj SOŠ, tak v budúcom školskom roku s Vami určite počítame. Pekný deň!

Eva Vargová
Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Zochova 9, Bratislava

Dňa 25.10.2013 sme sa zúčastnili vášho divadelného predstavenia Tomu ver. Sme veľmi radi, že sme videli takého hodnotné, veku, mentalite, záujmom a problémom primerané predstavenie, ktoré bolo na vysokej profesionálnej úrovni. Oceňujeme výber problematiky, dramaturgiu, scenaristiku, réžiu i vynikajúce herecké výkony mladých talentovaných hercov. Veľmi radi sa zúčastníme ďalšieho vášho predstavenia. S pozdravom. Mgr. Eva Vargová, zást. riaditeľa

 

Premiéra Tomu ver!
Bratislava, PaedDr. Lauermannová Margita

Naši žiaci - tercia, vekom 8. roč. ZŠ, ako aj ich triedna učiteľka, boli s predstavením veľmi spokojní, nadšení. Radi by takéto predstavenia videli aj v budúcnosti. Je mi ľúto, že ja som Vaše predstavenie nevidela, snáď nabudúce. Ďakujeme za pekný a poučný umelecký zážitok. Teším sa na ďalšiu spoluprácu  s Vami.

S pozdravom Lauermannová


Mgr.Kubošková
SPŠ,Drieňova 35, Bratislava

Predstavenie Tomu ver! sa našim žiakom aj vyučujúcim veľmi páčilo /obsah aj herci/ , herci sa vcítili do mentality 16 až 18 ročných žiakov a ich problémov. Bolo to veľmi dobre technicky zvládnuté, zaujímavé boli aj texty a hudba.Ďakujeme za pekný zážitok.


Mgr. Škantárová
Súkromné gymnázium,Česká 10,Bratislava

Rada by som Vám sprostredkovala spätnú väzbu, aj napriek tomu, že od všetkých našich žiakov som ešte podrobný názor nepočula, ale mnohí boli skutočne nadšení.Herci skutočne verne zobrazili smutné prototypy mladých ľudí, ktorými sa ďalší mladí inšpirujú. Pre žiakov to bolo pútavé práve blízkou lexikou (oceňujeme vyhýbaniu sa vulgarizmov), zobrazením verného prostredia, v ktorom sa mladí združujú a hlavne vizuálnymi a hudobnými efektmi. Hra sa nám veľmi páčila svojou aktuálnosťou a nutnosťou premýšľať nad hodnotami života teenagerov (ale aj tých starších).Máte skvelí tím. Snažíme sa našich študentov brávať na divadelné predstavenia často, preto som už prezerala aj Vašu ponuku ďalších divadiel a dúfam, že ak sa nám tento rok už nepodarí nejaké zrealizovať, tak ten nasledujúci áno.Prajem veľa ďalších úspechov.

 

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right