Peter Black 2 a new beginning

referencie predstavenia od pedagógov

Mgr. Baránkova , Mgr. Miklošková Hotelová akadémia, Žilina

Divadelné predstavenie Peter Black bolo od začiatku do konca pútavé. Žiaci ocenili najmä humor /prelínanie textu so slovenskými výrazmi a rapové pesničky/. Takisto ocenili aj výbornú angličtinu, ktorá bola prezentovaná tak, aby všetci rozumeli, z čoho mali žiaci radosť. Dokonca sa pýtali, ci nebude pokračovanie /tretia časť/, čo je slušná spätná väzba. Ďakujeme a tešíme sa na budúce predstavenie.

Mgr. Alena Skrepková,
Gymnázium, Škultéryho 10, Košice

Dňa 19.3.2015 sme sa zúčastnili na predstavení v anglickom jazyku Peter Black 2. V mene našej školy, žiakov a rovnako aj učiteľov by som sa chcela veľmi pochvalne vyjadriť na adresu všetkých protagonistov spomínaného predstavenia. Úroveň jazyka, téma aj spracovanie boli zvolené veľmi vhodne a všetci diváci ocenili humor a nasadenie všetkých účinkujúcich. Na spomínané predstavenia sa už každoročne tešíme ako na záruku kvalitného umeleckého zážitku a sme radi, že sa stali  súčasťou nášho náhradného programu v čase konania písomných maturitných skúšok. Prajeme Vám veľa tvorivých úspechov a invencie do ďalšieho obdobia a tešíme sa na ďalšie predstavenia.

Mgr. Mária Molčanová,
Košice, Postupimská 37, OA

Dobrý deň,
rada by som Vám poďakovala za spoluprácu. A zároveň, rada by som pochválila spracovanie divadelného predstavenia a herecké výkony. Naši žiaci, ako aj ja s kolegyňou, sme si predstavenie užili. Bolo to zábavné, poučné, aj primerane dlhé.

Tešíme sa na ďalšie.

Mgr. Lucia Dzurendová, 
Gymnázium Ružomberok

Dobrý deň, chcela by som Vam napisat spatnu vazbu ohladom predstavenia Peter Black 2. Ospravedlnujem sa, ze tak neskoro. Predstavenie bolo zabavne od prveho momentu az po koniec. Pribeh bol tak putavo a netradicne prevedeny, ze ked predstavenie skoncilo, tak ani detom ani nam ucitelom sa nechcelo uverit, ze bol naozaj koniec. Ta hodina ubehla neskutocne rychlo. Reakcie deti pocas predstavenia.. ich smiech a sustredenost potvrdzuju, ze pribeh Petra Blacka ich naozaj zaujal. Verime, ze aj buduci skolsky rok nam pripravite rovnako zabavnou formou spracovany pribeh. Dakujeme a tesime sa na dalsiu spolupracu.

PS: K tomu pribehu.. Este moj osobny postreh... Ten Peter Black ako programator... Dnes su to najlepsie platene miesta a nepoznam programatora, ktory by sa nevedel uplatnit ak je dobry. Ide o to, ze to nebolo absolutne realne a mozno sa mohla vybrat ina vysokoskolska oblast na poukazanie problematiky...Ze aj vysokoskolaci maju problem najst si v dnesnej spolocnosti pracu.. ale programatori tam urcite nepatria :( ... to ma trosku sklamalo, ze i ked to vychadzalo z problemu dnesnej spolocnosti, bol to dost nevhodny priklad...

Robert Buček
SOŠ obchodu a služieb Rožňava

Pozdravujem, volám sa Robert Buček, učím angličtinu na SOŠ obchodu a služieb Rožňava, kontakt na Vás mi dala pani učiteľka Blažeková. Predminulý týždeň vo štvrtok 24. apríla 2014 sme sa zúčastnili predstavenia o Petrovi Blackovi, ktoré sa mne osobne, i žiakom zároveň, veľmi páčilo. Bolo veľmi vhodne koncipované, zrozumiteľné s adekvátnou slovnou zásobou oslovujúcou zároveň niekoľko ročníkov s rôznou úrovňou vedomostí z angličtiny, so zreteľnou výslovnosťou a v nie poslednom rade aj s nezanedbateľne skvelými hereckými výkonmi. Myslím si, že takéto podujatia vhodne dopĺňajú a spestrujú výučbu cudzieho jazyka a žiakov dokážu zaujať v oveľa väčšej miere, ako vyučovacie metódy na štandardných vyučovac&iacu te;ch hodinách, preto by sme podobné predstavenia privítali aj v budúcnosti. Ako spätnú väzbu Vám ponúkam názory niekoľkých našich žiakov.

Ivana Suchoňová
ZŠ Veľké Kostoľany

Dobrý deň, chcela by som sa Vám touto cestou poďakovat za odohrané divadelné predstavenia zo dňa 11.apríla vo Veľkých Kostoľanoch. Obe predstavenia boli na vysokej profesionálnej úrovni, skvelí herci, zrozumiteľná angličtina, len by som podotkla - predstavenie Peter Black2 - bolo pre žiakov 5. ročníka trošičku náročnejšie, mohli sme ich zaradiť na Červenú čiapočku. V každom prípade sa tešíme už teraz na daľšiu spoluprácu s Vami, na nové div.predstavenia. Ešte raz ďakujeme, s pozdravom

Jana Jakubisová
Obch. akadémia, PD

Prajem pekný deň,touto cestou Vám chceme poďakovať za divadelné predstavenie Peter Black 2, kt. ste odohrali pre našu školu. Všetci, naozaj všetci, kt. to videli boli spokojní, a páčilo sa im to. Good luck do ďalších nových!

Ing Magulová
Šurany Bernolákova 35 ZŠ

Dobrý deň
Vaše divadelné predstavenia boli vždy výborne odohratévopred ste nám dodali pracovný materiál, ktorý sme mohli s deťmi preberať a bol primeraný veku a obsahu výuky anglického jazyka na ZŠ.Poskytujete tak deťom nový rozmer využitia cudzieho jazyka.Do budúcna želáme všetko dobré aby sa vám aj naďalej darilo prostredníctvom divadelných predstavení prehlbovať u detí záujem o cudzí jazyk.

O.Švrčková
Gym. Partizánske

Dobrý deň,sľúbila som, že sa ozvem po predstavení - takže: zrozumiteľné, dobre spracované, aj vtipné - študenti si to užili, čoho dôkazom bola aj patričná atmosféra v hľadisku. Som rada,že sme využili Vašu ponuku a určite nás poteší, ak mi dáte vedieť o ďalších možných predstaveniach v našom meste. Ďakujeme.

Mgr. Anna Podmanická
zástupkyňa riaditeľa


Dobrý deň,divadelné predstavenie sa všetkým veľmi páčilo.
Vyučujúci skonštatovali, že malo najlepšiu úroveň zo všetkých predstavení, ktoré sme absolvovali. Veľmi pekne ďakujem a teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Eva Káziková
SOŠ Nižná Hattalova 471

Dobrý deň, práve sme si pozreli predstavenie Čierny Peter a chceli by sme vysloviť uznanie a poďakovanie tvorcom tohto milého dielka. Takýto formát divadla v anglickom jazyku je pre našich žiakov ako stvorený. Má vtip, nápaditosť, dynamiku i primerané trvanie. Výkony hercov boli skvelé a atmosféru predstavenia výborne dotvárala aj skvelá hudba. Želáme Vám mnoho úspechov vo Vašej tvorivej práci a tešíme sa na ďalší titul, ktorý nám o rok ponúknete.

Ing. Mgr. Andrea Jánová
ZŠ Jána Hollého Šaľa

Divadelné predstavenie je určené pre 8. až 9. ročník. Hoci sme na predstavenie vzali deti 5. a 6. ročníka, žiaci mali možnosť počuť angličtinu aj v inom prostredí ako je vyučovacia hodina. Motivovalo ich to k ďalšiemu štúdiu jazyka. Herci využívali gramatiku a slovnú zásobu vyučovanú na ZŠ, žiaci sa mohli oboznámiť aj s inou výslovnosťou ako je predpísaná v školskom prostredí. Bolo to zaujímavé, prínosné predstavenie. Ak budeme mať ďalšiu príležitosť, určtite navštívime aj ďalšie predstavenia.

Reakcie študentov zo SOŠE Lipt.Hrádok

 • Predstavenie bolo fajn. Páčilo sa mi, ako chceli herci ukázať, že bezdomovec môže byť aj vysokoškolsky vzdelaný človek, žiadny delikvent, asociál a že môže mať snahu zapadnúť naspäť do spoločnosti.
 • Predstavenie bolo vynikajúce. Herci, hudba, zábava, úplne super. Kominár rap zabil. J Páčil sa mi hlavne charakter Petra Blacka. Ukazuje, že aj keď človek nemá skoro nič, ale chce niečo dosiahnuť, musí preto urobiť všetko a chopiť sa každej šance. Tlieskam. J
 • Príbeh bol zaujímavý a mal dobrú myšlienku. Z príbehu vyplýva, že aj ľudia s vysokoškolským vzdelaním môžu mať problém uplatniť sa v živote. Keď chce Peter niečo mať, musí robiť, život nie je prechádzka ružovou záhradou
 • Bolo to veľmi zábavné, aj keď niektoré scénky by sa dali kúsok upraviť, nové som sa nenaučil nič z angličtiny, ale je to dobrá forma posluchu - páči sa mi to viac ako film. A možno by bolo dobre zapojiť aj publikum (len ktovie ako by to dopadlo...).
 • Bolo to fajn, rozumel som všetkému, len by to chcelo viac napätia.
 • Najlepšie boli zamotané slovenské slová ako gumáky, piškvorky... Aj z minulého roka si pamätám "big pružina in the middle".
 • Bolo to veľmi zábavné, aj keď niektoré scénky by sa dali kúsok upraviť, nové som sa nenaučil nič z angličtiny, ale je to dobrá forma posluchu - páči sa mi to viac ako film. A možno by bolo dobre zapojiť aj publikum (len ktovie ako by to dopadlo...).
 • Zaujalo to aj mňa, znudeného maturanta, rozumel som, aj keď som trojkár, určite v tom treba pokračovať.
 • Celkový dojem ok, aj som skoro všetko rozumel, len text pesničky sa nedal, bola hlasná hudba.
 • Pointa predstavenia poučná a aktuálna, škoda, že to nebolo dlhšie.
 • Herečka bola fajná. :))))
 • Bolo to parádne, veľa som rozumel, na vystúpenia som chodil aj na ZŠ.
 • Veľmi vtipné, nedá sa tomu nič vytknúť.
 • Niektoré veci som nerozumel, ale bolo to zábavné.
 • Dobré herecké výkony, veľmi ma to pobavilo.
 • Úžasné divadlo, chcem viac takýchto vystúpení! Zo začiatku rýchla angličtina, ale potom som sa chytil.
 • Doprajte nám viac takejto praxe!!!
 • Pekne vyslovovali, aj keď na mňa rýchlo, ale aj som sa zasmial.
 • Celé to bolo ok, občas išla hlasno hudba.
 • Aspoň raz do týždňa by sme mohli na takéto chodiť, aby sme si zvykali na anglickú reč, veľmi sa mi to páčilo.
 • Nenudil som sa, ako na ostatných divadlách, na ktoré musíme chodiť, bolo to veľmi fajn.
 • Rozumel som úplne všetko, dobre, že sme si na hodine prešli slovnú zásobu. Nič tomu nechýbalo.
 • Páčili sa mi herci, boli vtipní, mohlo to byt trochu kratšie.
 • Úvod som nestíhal, ale potom som rozumel.
 • Až na par slovíčok som všetko rozumel, veľmi vtipné a zaujímavé.

Mgr Ľ.Babulicová
Gymnázium PN, Pod Párovcami 127

Dobrý deň, stručne moje dojmy z predstavenia: bolo to vtipné, zábavné, študenti si zopakovali niektoré užitočné výrazy, frázy. Keďže čítajú veľmi málo, možno by bolo vhodníé priblížiť im takouto formou aj klasické diela angl. a amer. literatúry.

Mgr. Bilíková
ZŠ,Výčapy - Opatovce 185

Divadelne predstavenie, Peter Black II, je velmi pekne a jednoducho spracovane, Nakolko sa ziaci pripravovali, na zaklade pracovnych listov, rozumeli frazam a deju. Po predstaveni dokazali reagovat na otazky ucitela a komunikovat o predstaveni. Kedze herci hovorili zretelne a pomaly, rozumeli samozrejme aj mladsi ziaci. Starsi ziaci by ocenili rychlejsie hovorenie, ako je to aj v beznom zivote.Prijemne sme sa pobavili a tesime sa niekedy opat nabuduce.

PaedDr Ildikó Luzsiczová
Gymnázium Nové Zámky

Dobrý deň, chcela by som vyjadriť spokojnosť s predstavením Peter Black 2. Na Vaše predstavenia chodíme pravidelne a väščinou sme veľmi spokojní. Toto predstavenie určite patrilo medzi najvydarenejšie. Bolo dymanické a vtipné a súčasne poučné. Želáme veľa elánu do ďalšej práce.

Mgr. Katarína Belaňová
Topolčany J. Hollého 1 ZŠ – PB2

Dobrý deň,chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za skvelý zážitok v mene všetkých žiakov aj učiteľov Základnej školy J.Hollého v Topoľčanoch, ktorí sa dňa 21.11.2013 zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku Peter Black New Beginning. Prajeme Vám veľa tvorivosti, fantázie, skvelých hercov a už teraz sa tešíme na ďalšie predstavenia.

Mgr.Špaková
Poprad Dostojevského 2616/25 ZŠ

Dobrý deň, ďakujeme opäť za poučné a vtipné predstavenie. Všetkým sa nám páčilo, kolegovia oceňujú aj výber slovnej zásoby, gramatiky a tiež, že v komplikovanejších miestach použijete aj slovenský jazyk. Ohlasy od detí boli tiež pozitívne, na Vaše divadielka chodíme radi a tešíme sa na ďalšie. Želáme veľa elánu a dobrých nápadov.

Mgr. Koplíková
Dubnica nad Váhom Sídlisko,Pod hájom 967/29 ZŠ

Dobrý večer,ďakujeme za vystúpenie,bolo to výborne spracované, tak ako to život prináša, poučné a nám všetkým sa to veľmi páčilo.Už sa tešíme na ďalšie pozvanie.Prajem Vám veľa dobrých nápadov.

Mgr. Ľubica Chudovská
Považská Bystrica Športovcov 341/2 SOŠ

Dobrý deň, dňa 10.10. 2013 sme sa zúčastnili s našimi žiakmi- SOŠ strojnícka, Považská Bystrica- predstavenia Pete Black 2 " a new beginning", ktoré Vaši herci odohrali v miestnej kinosále. Chceli by sme sa Vám poďakovať za atraktívne spracovanie (námet i hudba) a výborné herecké výkony. Naši žiaci boli veľmi spokojní s pekne zrozumiteľným prejavom a bola to výborná príležitosť spestrenia vyučovania angličtiny, za ktorým sme naviac nemuseli cestovať. Ak ku nám zavítate v budúcnosti, tak by sme určite radi opäť prišli a tentoraz už s väčším počtom žiakov. Prajeme Vám a Vašim hercom veľa entuziazmu, energie a úspechov pri ďalších projektoch.

Alena Čibiková
Zš Bojnice

Dobrý deň!
Veľmi rada by som sa poďakovala za predstavenie, ktorého sme sa zúčastnili v Prievidzi dňa 25.10.2013. Som zo ZŠ Bojnice. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo, a aj mne. Myslím, že sa úroveň stále zvyšuje. Dúfam, že aj na budúci rok budeme môcť ísť.

Radmila Ochodnická
Gymnázium M.R.Štefánika, Nové Mesto nad Váhom

Dobrý deň,ďakujeme za veľmi vydarené divadelné predstavenie, ktoré ste pre nás pripravili 8.11. Deťom aj nám vyučujúcim sa veľmi páčilo, bol to užitočne a príjemne strávený čas.

 

 

 

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right