Peter Black

referencie predstavenia od pedagógov

Mgr. Mikytová
SOŠ, Námestovo

Dobrý deň,chcem Vám poďakovať za úžasný zážitok, ktorý ste našim žiakom priniesli s predstavením Peter Black II do Námestova dňa 20. 11. 2013. Bolo to výborné predstavenie, ktorým sú žiaci nadšení. Z ich podnetu zrejme budete k nám chodiť častejšie. Za všetko hovoria výpovede mojich študentov, ktoré prikladám v prílohe.
V mene svojom, mojich kolegýň a hlavne v mene našich študentov Vám ešte raz ĎAKUJEM.

Ivana Michalicová
ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice


Dobrý deň. Chcela by som poďakovať za výborné predstavenie Peter Black. Naši žiaci boli veľmi spokojní, hra sa im páčila, angličtina bola zrozumiteľná a deti jej rozumeli. Z toho sme mali všetci veľmi dobrý pocit.  Chcela by som Vás poprosiť, aby ste ma kontaktovali, ak budete opäť v trnavskom kine Hviezda hrať nejaké predstavenie. Veľmi radi zasa prídeme.Ďakujem ešte raz.

E.Skoncová
ZŠ, Veľké Kapušany

V stredu sa nám pedagógom a žiakom našej školy predstavilo Vaše Divadelné centrum s hrou „Peter Black“. Dovoľte, mi aby som Vám poďakoval za jedinečný umelecký zážitok, ktorý ste mi sprostredkovali. Tak dokonalý súlad a balans obsahu a štýlu hudby, textu, pohybu, výtvarníctva scény a milého ducha hercov v každom detaile týchto prvkov a nuansov týchto detailov som už dlho nevidel a možno ani už neuvidím. Za všetko hovorí aj doteraz nevídaná pozornosť žiakov, siedmakov až deviatakov, ktorí verím, že určite tiež vedome či podvedome to takto vnímali...

Zoja Záhornacká
Gymnázium Gelnica

Dobrý deň,chcem Vám poďakovať za to, že sa podarilo zorganizovať a zrealizovať predstavenie Peter Black u nás v Gelnici - a bolo naozaj skvelé!Všetkým sa toto podujatie veľmi páčilo - žiakom našej školy, deviatakom zo ZŠ i kolegom, ktorí robili pedagogický dozor. Ani neviem, čo by som pochválila skôr - či samotný príbeh, nápadité kulisy, jazykovú stránku alebo výkony hercov v rôznych úlohách, vystihnutie charakterov, humor,slovenské vsuvky,... Dlho sme na také niečo čakali a udeľujeme im známku VÝBORNÝ.Prosím Vás, aby ste tlmočili vedeniu Divadelného centra v Martine našu spokojnosť a dúfame, že v podobných projektoch budete pokračovať a potešíte tak ďalších vďačných divákov.Želám Vám za všetkých ešte mnoho tvorivých nápadov a hercom veľa entuziazmu a energie pri ich interpretácii.

Mgr. Janošová
ZŠ Kudlovská 11, Humenné

Chcela by som vyjadriť poďakovanie za dnešné divadelné predstavenie Peter Black v Humennom. Bolo to veľmi zaujímavé, vtipné a na vynikajúcej úrovni podané predstavenie.Žiakom sa to veľmi páčilo.

Zuzana Cambelová
ZŠ Viestova 1, Myjava.

Dobrý deň,
rada by som poďakovala Martinskému Divadelnému centru a jeho hercom za kvalitné divadlo, výborné herecké výkony a primeranosť obecenstvu.Do školy nám denno denne prichádzajú ponuky rôznych kultúrnych predstavení a vybrať z nich je veľmi ťažko. Navyše máme dosť zlé skúsenosti a v poslednom čase sme sa párkrát naozaj oklamali. Ďakujem Vám za naozaj kvalitné a podnetné vystúpenie a dúfam, že sa s Vašim divadlom ešte budeme môcť stretnúť.

Kovacsová
ZŠ Jesenské

Predstavenie Peter Black bolo vyborne, aj ziakom sa velmi pacilo. Dalo sa pekne rozumiet, bolo to vtipne a aktualne. Ocenujem aj herecke vykony. Len tak dalej. Ak by ste v buducnosti prisli s niecim podobnym, urcite nam dajte vediet.

M. Filová
Dolná Tižina 28 ZŠ

Dobrý deň!
Včera sa naši žiaci zúčastnili na predstavení Peter Black.Pedagógom a väčšine žiakom sa predstavenie veľmi páčilo.V ich mene ďakujem za pekný umelecký zážitok a predstavenie angličtiny v praktickom i divadelnom svete.

Mgr. Tkáčová
Prešov Volgogradská 3 OA

Pekný podvečer chcela by som po´dakovať za pekné predstavenie boli sme veľmi spokojní krásna zrozumiteľná angličtina príjemný humor.Odniesli sme si skutočne krásny zážitok.Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu Tkáčová OA Prešov

Jarmila Ružičková
OA,Dlhá 256/10, Senica

Dobrý deň,včera som bola celý deň taká happy z toho Vášho predstavenia a zážitkov o ktoré sme sa delili so žiakmi a kolegami, že mi nevyšiel čas napísať Vám.Dakujem veľmi pekne, užili sme si to všetci, klobúk dolu pred talentovanými umelcami, ktorí nám svojou troškou tiež prispeli k slávnostnej atmosfére Vianoc a dali nám tento darček. Žiaci boli nadšení, že rozumeli a myslím, že to bolo pre nich aj motiváciou do ďalšieho štúdia AJ. Škoda len, že na poslednú chvíľu vypadlo cca 25 žiakov pre rôzne dôvody, ale myslím, že sálu sme naplnili a banovať môžu len tí, čo Vaše predstavenie nevideli. Ďakujem ešte raz a tešíme sa na budúci rok.Pekné sviatky a radosť v osobnom aj pracovnom živote v Novom roku prajem celému kolektívu.s pozdravom Jarmila Ružičková.

Mgr. Mačadyová
Bratislava-Petržalka Lachova 1 ZŠ

Chcela by som sa Vam a Vasim uzasnym hercom podakovat za skvele predstavenie a divadelny zazitok v mene celeho ucitelskeho kolektivu na ZS Lachova/ a to myslim aj nejazykarov/ a samozrejme aj v mene nasich ziakov!!! Bolo to perfektne!!! Prajeme Vam veeela uspechov a tesime sa na Vas aj buduci rok!!!Ďakujem

Mgr. Zuzana Kluvancová
ZŠ, Nitrianske Rudno

Dobrý deň,
chcela by som reagovať na divadelné predstavenie Peter Black v Prievidzi. Predstavenie bolo kvalitné a podľa názorov žiakov vtipné, rozumeli mu, veľmi sa im páčilo. Ďakujeme, že ste nám zaslali Vašu ponuku na už spomínané divadelné predstavenie. Skutočne bolo na vysokej úrovni a zároveň vhodné aj pre žiakov 2. stupňa. Veľmi radi sa zúčastníme na Vašich predstaveniach (v Prievidzi a okolí) aj v budúcnosti a budeme radi ak nás budete informovať o ďalších Vašich plánovaných predstaveniach.

Mgr. Natália Brešťanská
ZŠ Leopoldov

Dobrý deň, v mene celého druhého stupňa Základnej školy v Leopoldove by som vám chcela poďakovať za skvelé divadelné predstavenie Peter Black. Od žiakov, ale aj učiteľov mám len pozitívne ohlasy. Predstavenie bolo vtipné, zrozumiteľné, deti si pochvalovali "hudobné vložky", vhodne zakomponované slovenské slová a výrazy, vtipné scénky. Spokojní boli aj žiaci piateho ročníka /o ktorých som sa najviac obávala vzhľadom na úroveň jazyka/. Aj keď miestami nerozumeli niektorým frázam, dokázali vydedukovať o čo ide buď z výrazu hercov alebo samotnej scénky. Mne osobne sa páčilo, že niektoré frázy boli viackrát zopakované, výborná úroveň angličtiny hercov a aj trvanie hry /deti nem ali čas začať sa nudiť a vyrušovať/. Jediné z čoho boli žiaci zmätení bol záver hry, kde sa PB skamarátil s bezdomovcami a predával Notabene. Pre nich to vraj nebol ten skutočný happy end akými nás kŕmi americká produkcia. Ak máte viac takýchto divadelných predstavení v anglickom jazyku /vhodných pre žiakov základných škôl/, budeme len radi, ak nám opäť zašlete ponuku.

Ludmila Ucnikova
Sukromna zakladna skola U Filipa, J. Bakossa 5

Predstavenie Peter Black bolo super. Bolo vtipne, poucne, gramaticky na urovni. Vykony hercov tiez boli fajn. A hoci aj niektore deti nie vsetko rozumeli, je to normalne, ved tam boli aj 5ci a 6ci, ktori este nemaju tolko skusenosti ako napr. 9ci. Bola som rada, ze predstavenie pozitivne hodnotila aj moja kolegyna, ktora bola prvykrat na vasom predstaveni.Skoda len, ze sa nam nepodarilo zucastnit sa aj predstvenia pre mensie deti. Snad buduci rok.Este raz dakujeme.

Mgr. Eva Balkova
Spojena skola, Nabrezna, Kysucke Nove Mesto

Dobry den, chcela by som Vam podakovat za vsetkych nasich ziakov, ktori sa zucastnili na divadelnom predstaveni Peter Black dna 26. aprila v Kysuckom Novom Meste. Napriek tomu, ze ja som sa divadla nezucastnila, urobila som si maly prieskum a malo obrovsky ohlas. Dakujem celemu Vasmu timu, ze takouto prijemnou a zabavnou formou dokazete mladych motivovat k uceniu sa.Co sa tyka jazykovej urovne, neviem ju posudit, kedze som predstavenie nevidela. Verim, ze budete v tejto praci pokracovat a prajem Vam vela uspechov a pozitivnych ohlasov.

Zita Pašková,vedúca PK ANJ
Gymnázium Ľ. Štúra, Trenčín, 1. mája 2

Dobrý deň,chcela by som poďakovať za predstavenie Peter Black. Odozva od študentov bola pozitívna. Páčil sa im vtipný text, zaujímavé hry so slovami a asociácie a kladne hodnotili výkony hercov, mali pocit, že hercov hranie bavilo.V mene kolegov by som tiež chcela pochváliť predstavenie, jeho ľahkosť, dôvtip a výborné výkony.

Mgr. Mária Vnučková
Lučenec Zvolenská cesta 83 SOŠ Mgr. Mária Vnučková

Dobrý deň.Vo štvrtok 19. apríla sme sa zúčastnili divadelného predstavenia Peter Black, na ktoré určite nik tak skoro nezabudne. Skupinka mladých hercov podala neskutočne profesionálny výkon, pretože zručný herec zaujme, už keď sa na pódium postaví. Podarilo sa. A prispel k tomu absolútne dokonalý jazykový sprievod- naznačený akcent konkrétnej spoločenskej triedy, neformálny hovorový jazyk, zábavné programové aj spontánne prejavy, zrozumiteľná výslovnosť, nenápadne podané gramatické javy v prirodzenom jazyku, a tie ďalšie momenty, ktoré prispievajú k úspešnému zaujatiu diváka, a to - vynikajúce ozvučenie, ktoré je veľakrát veľkým mínusom divadelných predstavení. Aj problematika osudu Peter Black, Black Peter je veľmi zaujímavá, tvorivá a reálna. Veľmi si vážime a oceňujeme mladých šikovných nadšencov kultúry a jazyka a tešíme sa na ďalšie predstavenie. Námety píše život, ale možno by bolo dobré prepracovať aj klasiku moderným podaním. Ďakujeme.

Veronika Bohusova
Katolicke gymnazium S.Moysesa,Hurbanova 9,Banska Bystrica

Chcela som Vam podakovat za skvele predstavenie Peter Black , boli sme nadseni. Chcela by som Vas poprosit, ci by ste na nas mohli mysliet, ked budete organizovat dalsie vystupenia a poslali mi ponuku. Boli by sme velmi radi. Dakujem.Majte sa fajn a nech sa dari.

Ing. Kocúrová Žofia
SOŠ hotelových služieb a obchodu, Zvolen

Chcem sa Vám úprimne poďakovať v mene mojich kolegov angličtinárov, ale hlavne našich žiakov. Všetci sme sa pobavili a vďaka milým hercom naši študenti mali pocit, že tej angličtine trochu rozumejú. Ešte raz pekne ďakujem a dúfam, že keď budete mať pripravené ďalšie predstavenie v angličtine, tak nás určite pozvete.

 

 

NOVÁ REFERENCIA

5a47396a61575139636d566d58325a76636d306d624746755a7a3078

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right