Mr. Wolf & Three Little Pigs

referencie predstavenia od pedagógov

PhDr. Anna Kraváriková, ZŠsMŠ Lúka

Z rozprávky do rozprávky alebo rozprávka zo života, tak by sa dalo nazvať Vaše divadelné predstavenie Mr. Wolf and three little pigs, ktorého sa zúčastnili žiaci 3., 4. a 5. ročníka ZŠ a MŠ v Lúke dňa 23. februára v MsKS v Novom Meste nad Váhom. Vaši talentovaní herci nás zaujali svojím pozoruhodným vystúpením už minulý školský rok, a to originálnym spracovaním témy odvahy a vytrvalosti v napĺňaní svojich snov v predstavení American Dream. Nesklamali ste ani tento raz. Rovnako ako predtým starší, aj mladší žiaci ocenili najmä melodickú hudbu s peknými pesničkami a zábavným tancom, vtipné scénky a živé dialógy, ale aj dynamický dej, premyslené kulisy, meniacu sa scénu (herci na javisku, ich siluety za plátom, názorná farebná videoprojekcia). V neposlednom rade si pochvalu zaslúžia profesionálne herecké výkony hlavých postáv. Deťom samozrejme neunikla ani skutočnosť, že traja herci stvárnili rovnako bravúrne deväť rozličných postáv. My, pedagógovia, sme zase ocenili, že rozprávka prirodzeným a nenásilným spôsobom aktivizuje detského diváka, vťahuje ho do deja, vyzdvihuje hodnotu priateľstva, jedinečnosť materinskej lásky a význam zodpovednej práce. Po stránke obsahovej, myšlienkovej, jazykovej, vizuálnej i akustickej sme rozprávku svorne hodnotili na výbornú. Páčilo sa nám, že ste mysleli skutočne na všetko. Spolu s materiálmi v podobe pracovných listov ste nám pribalili aj CD s pesničkami, ktoré si stále nôtime  na hodinách anglického jazyka. Úprimne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie divadelné stretnutia s Vami.

Mgr. Edita Tisovská, ZŠ s MŠ Nové Sady

Dobrý deň prajem. My a naši žiaci sme patrili medzi tých nerozhodných, ktorí nevyužívali šancu zúčastniť sa Vašich predstavení, aj keď ste nám ich vytrvalo ponúkali. Vzdialenosť od Nitry bola len drobnou prekážkou, bariérou sa zdal byť anglický jazyk...Keď som ale po predstavení videla, ako mojim žiakom žiaria oči a ako  počas predstavenia reagovali, doslova si to užívali, prišlo mi ľúto, že sme sa šance vidieť Vás nechopili už skôr. Pretože to predstavenie nielenže u detí posilnilo ich sebadôveru v porozumení, až boli sami prekvapení, ale hlavne ukázalo, ako tvorivo, nápadito, aktuálne a výstižne sa s ohľadom na detského diváka dá predstaviť realita, ktorá ho obklopuje, provokovať a podnecovať ku kritickému mysleniu, inšpirovať i zabaviť súčasne. Dali ste aj nám, angličtinárom, podnety na zamyslenie, navodili témy, o ktorých budeme môcť s deťmi diskutovať, kultivovať ich jazykový prejav, ale aj provokovať fantáziu, zmysel pre správne rozhodnutia a prehodnotenie postojov. Skvele prepracované hodnotné predstavenie! Odteraz patrí ZŠ v Nových Sadoch k Vašim fanúšikom , želáme Vám nové tvorivé nápady aj do budúcnosti a veríme, že nám znovu ponúknete nevšedný zážitok.

Ing. Renáta Šimková, ZŠ Romualda Zaymusa 3

Moderné spracovanie rozprávky o troch prasiatkach bolo výborne. Zrozumiteľným jazykom divákom tejto kategórie ste priblížili anglický jazyk, môže to byť pre deti prirodzená motivácia učiť sa anglický jazyk. Prajem vám, aby ste i naďalej vytvárali cudzojazyčné divadelné hry.

Mgr. Monika Hulenová, ZŠ Za kasárňou Bratislava-Nové Mesto

Dobrý deň, dnes sme absolvovali s deťmi obe predstavenia a musím povedaž, že ako vždy, boli úplne skvelé. Prepojenie angličtiny so slovenčinou je veľmi dobrý nápad, príbeh bol putavo a nesmierne vtipne stvarneny a jazyk prisposobený dnešnej dobe. Deti boli nadšené a my učitelia tiež. Pozdravte vašich hercov. Skutočne robia úžasnú prácu. Už teraz sa tešíme na ďalšie divadlo:-)

PaedDr. Svetlana Tokárová, ZŠ Záhorácka 95, Malacky

ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné

Dnes sa žiaci našej školy zúčastnili oboch vašich predstavení. Žiakom sa obe predstavenia veľmi páčili. Ja osobne som bol len na predstavení pre mladších žiakov, no veľmi pozitívne hodnotím daný príbeh, ktorý mal dej a boli v ňom použité aj náučné veci - napríklad o Londýne. Taktiež veľmi kladne hodnotím piesne. Už pred predstavením keď som žiakov chystal na predstavenie som žiakom niektoré z nich pustil. No viete čo? Učím piatakov a tí sa po predstavení chcú piesne naučiť. Tak teraz každú vyučovaciu hodinu vždy začínam alebo končím jednou z vašich piesni. Najradšej majú "Brick to brick" :-) Ďakujeme.

Mgr. Naďa Kučeríková, ZŠ Sitnianska 32, Banská Bystrica

Predstavenie Mr.Wolf and three little pigs bolo úžasné. Žiakom aj pani ucitelkam sa veľmi páčilo.
Kvalitne herecké výkony, vesele kostýmy, originálne anglicko-slovenské pesničky a výborná videoprojekcia vytvorili skvelú atmosféru a nezabudnuteľný umelecky zážitok.
Veľká vďaka a budeme sa tešiť na dalsie predstavenia.

Mgr. Renáta Sviteková, ZŠ M.R. Štefánika 3, Krupina

Dobrý deň, práve sme sa vrátili z divadelných predstavení Mr.Wolf and three little pigs a American Dream!
Chcem sa Vám v mene celej ZŠ E. M. Šoltésovej v Krupine poďakovať za úžasný zážitok, ktorý ste nám prostredníctvom týchto predstavení sprostredkovali.
Naši žiaci aj učitelia prišli nadšení (hlavne náš angličtinár, ktorý žil 2 roky v USA).
Veľké ďakujem patrí HERCOM!!!
Bola som sa im aj osobne poďakovať!
A rozhodne Vás chceme aj o rok!
Odporučila som Vás aj Základnej škole v Bzovíku, ktorá sa Vám určite ozve, aby ste sem nechodili iba kvôli nám.
Ď A K U J E M !!!

Mgr. Chovanová, ZŠ s MŠ Horné Otrokovce

Dobrý deň, divadelné predstavenie, ktoré ste odohrali v Hlohovci sa nám veľmi páčilo. Starší žiaci boli z predstavenia American Dream nadšení, bolo výborne spracované a tiež boli radi, že všetkému porozumeli. Zhodnotili to tak, že bolo lepšie ako minuloročné, a aj tá občasná slovenčina im pomohla. Mladší žiaci hodnitili 3 prasiatka ako zzábavné predstavenie, pesničky z neho si pospevujú celý týždeň. Ďakujeme za kultúrny zážitok a radi sa zúčastníme aj budúci školský rok.

Mgr. Hana Luptáková, ZŠ s MŠ Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom

Už niekoľko rokov sa zúčastňujeme vašich predstavení a sme s nimi spokojní - aj samotní žiaci oceňujú zrozumiteľnosť predstavení, vtipnosť, herecké výkony. Pozitívne hodnotíme aj pracovné materiály, ktoré sme mohli použiť na vyučovacích hodinách a žiakov oboznámiť so slovnou zásobou k danému predstaveniu, čo bolo určite prínosom. Pochvalné ohlasy sú aj zo strany učiteľov, ktorí sa predstavenia zúčastnili ako dozor so žiakmi, a aj keď majú len základné alebo žiadne vedomosti z angličtiny, predstavenia sa im páčili.

Mgr. K. Nemčická, Rozmarínová 1 ZŠ, Komárno

Dobrý deň, ďakujeme za predstavenia, ktoré boli opäť úžasné. Obe sa deťom veľmi páčili. Najvtipnejšie detské ohodnotenie predstavenia: Škoda, že to divadlo nebolo nudné, chcela som si pospať :)Tešíme sa na nove predstavenia na budúci rok.

Mgr. Mária Zvarová, ZŠ Rúbanisko, Lučenec

Dobrý deň, v prvom rade sa chcem v mene mojom, mojich kolegýň a predovšetkým žiakov poďakovať za vydarené predstavenia, ktoré sme mali možnosť vidieť 31. marca. Deti porozumeli hovorenému slovu /vďaka materiálom, ktoré ste nám poslali na prípravu v predstihu, čo veľmi pomohlo/, vyhovoval im spôsob podania, ktorým ste sa presne priblížili detskému divákovi. Obe hry boli spracované veľmi moderne, od úvodu ste si deti naklonili na svoju stranu, hneď ste ich zaujali a myslím, že im to vydržalo po celú dobu predstavenia. Mnohí /aj učitelia, aj starší žiaci/ sa dokonca vyjadrili, že to boli snáď najlepšie predstavenia, ktoré doteraz videli.

Mgr. Ondrejková, ZŠ Haličská cesta, Lučenec

Dobrý deň, reagujem na divadelné predstavenie, ktoré sme mali možnosť dnes vidieť. Dojmy máme skvelé, pocity výborné, herecké výkony hodnotíme za jedna. Ešte raz ďakujeme.

Mgr. Alena Račáková, ZŠ Petra Jilemnického 1035/2, Zvolen

Prajem pekný deň!
Chcem sa poďakovať za predstavenie, bolo to skvelé. Aj kolegom a p. riaditeľke sa veľmi páčilo."Bolo to fajn. Mali to dobre premyslené, mali pekné kostýmy. Ale fascinujúce bolo, že to hralo tak málo osôb. Zvládli to dobre" - Paťka, V.A
"Mne sa divadlo strááášne páčilo. Ja by som nič nevytkla. Išla by som na takéto divadlo každý deň. Wolfík a Foxová boli strááášne smiešni. Foxová sa mi páčila, keď spievala tú pesničku. Ďakujem tomu, kto to divadlo vymyslel, lebo to bolo fakt super. Páčilo sa mi, že to bolo aj po anglicky aj po slovensky" - Viki, IV.B

Teším sa na budúce predstavenia!

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right