Jack and Joe 2

referencie predstavenia od pedagógov

Halabicová Marta, kabinet cudzích jazykov Andrea Jendryščíková a Martina Zachvejová
Základná škola, Karpatská 8063/11, Žilina

Dobrý deň,Vaše predstavenie sa deťom aj vyučujúcim páčilo. Oceňujú, že bolo dynamické, vtipné, vhodne prispôsobené jazykovej úrovni mladších aj starších žiakov. Kladne hodnotia aj slovenský úvod ku každej časti - aj jazykovo menej zdatné deti mohli predvídať, o čom bude nasledujúca scéna. Vaše predstavenie bolo príjemným spestrením výučby cudzích jazykov. Malá pripomienka: Z divadelného predstavenia by si deti mali odniesť aj nejaké ponaučenie.Z nášho pohľadu by ste mohli do Vášho predstavenia umelecky zapracovať nejaký morálny odkaz. Želáme Vám veľa nápadov a úspechov v ďalšej práci. Vaše predstavenie bolo prvé v tomto roku, ktoré bolo pozitívne hodnotené vyučujúcimi aj žiakmi.

Mgr. Sandra Mrázová, zástupkyňa riaditeľa
Evanjelické gymnázium Jána Amosa Komenského, Škultétyho 10, Košice

Príbeh zobrazuje absurdné situácie a absurdné dialógy s dávkou humoru, ktorý študentov veľmi pobavil. Predstavenie bolo hrané tromi hercami (dvoma mužmi a jednou ženou), ktorí si striedali jednotlivé roly. Úroveň angličtiny bola zrozumiteľná aj vďaka tomu, že bola vždy vopred oznámená slovná zásoba, ktorá by mohla byť neznáma. Dialógy zobrazovali bežné, každodenné rozhovory i keď s určitou dávkou nonsensu. Predstaveniu tak rozumeli žiaci z nižších ročníkov, no ani starší žiaci sa nestihli nudiť. Herci sa snažili interaktívne zapojiť publikum, a tak sa študenti zapojili do vyvolaných absurdných situácií, čo rozosmialo aj ich starších kolegov. Pozornosť žiakov tak bola neustále podchytená, a tak predstavenie ubehlo naozaj rýchlo.Na záver stačí dodať, že žiaci odchádzali pobavení a spokojní s takýmto zaujímavým doplnením výučby anglického jazyka. Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Alena Košutová
ZŠ s MŠ Krušetnica


Dobrý deň, dnes bolo pre našu školu odohrané divadelné predstavenie  v anglickom jazyku Jack and Joe and Jackpot. CHceme pochváliť herecké výkony, výtvarnú, hudobnú, dramaturgickú aj jazykovú zložku tohto predstavenia. Konečne sme si mali možnosť s našimi žiakmi v podmienkach miestneho KD domu pozrieť predstavenie s vysokou umeleckou hodnotou a na profesionálnej úrovni. Predstavenie tohto druhu určite odporučíme aj iným školám, kolegom a známym. Prajeme veľa tvorivých nápadov a úspechov pri Vašej práci.


Jitka Pahulyiová
Mojmírovce Školská 897 ZŠ

Dobrý deň, chcela by som poďakovať za príjemný kultúrny zážitok, ktorý sme nám poskytli 29. apríla v Nitre. Predstavenie bolo pekné, primerané veku myslím, že zaujalo aj dnešné náročné deti.Tešíme sa o rok na ďalšie.

Mgr. A.Kempová
ZŠ, Limbová 30, Žilina-Solinky II.

Dobrý deň, chcela by som zareagovať na divadelné predstavenie Jack and Joe 2, ktoré sa žiakom našej školy /8-9 ročník/páčilo a z predstavenia odchádzali spokojní, angličtina bola zrozumiteľná, zaujímavé, vtipné dialógy, ďakujeme za možnosť zažiť netradičnú hodinu anglického jazyka. Veľa úspechov a nápadov do budúcnosti.

Gajdošová
ZŠ Zemplínske Hámre

Prajem príjemný deň,kvôli inšpekcii reagujem až teraz, divadlo bolo jedno z naj, ktoré sme doposiaľ videli takto reagovali p. učiteľky. Veľmi sa im páčilo, že vraj ak príde ďalšia ponuka od Vás tak to určite zoberieme.

Ida Berthotyová
ZŠ Žilina

Dobrý deň,využívam chvíľku času a reagujem na Vaše divadelné predstavenie Jack and Joe 2, odohraté v Žiline 12.2.2014.Predstavenie bolo výborné (ako vždy), zvládnuté na vysokej profesionálnej úrovni.Dialógy boli vtipné, aj poučné a obdivujem výkon troch hercov, ktorí bravúrne zvládli striedanie kostýmov a postáv. Ich angličtina bola veľmi pekná a pohotová. Po prvý krát sme mali deti 3. - 5.ročníka na predstavení, kde boli dialógy len v angličtine. Myslím si, že to bolo pre ne náročné, nielen pre samotný cudzí jazyk, ale aj pre ich sústredenie sa v tomto jazyku. Nedokážu sledovať taký dlhý časový úsek v Aj. Aj napriek 8 "pomocným" balíčkom cudzích slov (čo oceňujem pre obe kategórie), aj pre náročnosť gramatiky (napr. bol použitý aj predprítomný čas). Deti nemohli pochopiť všetko a to je na škodu veci, lebo im "ušli" súvislosti.Napriek uvedenému postrehu, opäť zdôrazňujem, že vysoko hodnotím Vašu prácu a prácu hercov. Veľká vďaka ešte raz!

Zlatica Rychtarčíková, učiteľ ANJ
Spojená Škola Mokrohájska 3, 84413 Bratislava

Ďakujeme za ponuku navštíviť predstavenie Jack and Joe, študentom sa táto hra veľmi páčila, oslovila aj tých čo majú značné problémy s angličtinou, potešili nás aj cvičebné materiály, ktoré ste nám poslali, radi sa opäť zúčastníme podobnej akcie. V budúcnosti privítame vaše info správy o programe. Ďakujeme ešte raz za spoluprácu a ochotu. Prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. Eva Vargová
zást. riad. SPŠE Zochova v Bratislave

Dobrý deň,dňa 24. 01 2014 sme boli v DK na Vajnorskej ulici v Bratislave na vašom predstavení Jackpot, ktoré sa nám veľmi páčilo.Touto cestou by som chcela poďakovať všetkým tvorcom i účinkujúcim za dobre zrealizovaný nápad.

Eva Kořínková
ZŠ s MŠ Jeséniova, Bratislava

Dobrý deň.Ozývam sa až teraz ohladom divadelného predstavenia Jack and Joe 2, na ktorom boli žiaci našej školy.Našim žiakom sa predstavenie veľmi páčilo. Veľmi sa na ňom pobavili a aj si rozšírili svoje jazykové znalosti. Prosím, ak budete v budúcnosti pripravovať ďalšie predstavenie, aby ste nás informovali. Radi by sme prišli. Prajem všetko dobré do Nového roku.

Mgr.Nemcova
Bratislava-Staré Mesto Škarniclova 1 ZŠ

Dobry vecer,neskoro,ale predsa Vam posielam podakovanie za opatovny prijemny zazitok z Vasho predstavenia Jack & Joe. Ja som Vas fanusi, vzdy sa tesim na to, cim nas prekvapite. A opat sa Vam to podarilo:-) Pozorovala som moje deti, bola som s touto triedou 3-krat, sledovali cely cas, bavilo ich to, hlavne vodarensky prutik:-)Malicku vyhradu mam voci tomu idiotovi. My nesmieme pouzivat v triede taketo slova, deti by dostali zapis za nevhodne vyjadrovanie:-). Dakujeme a tesim sa na buduci rok.

PaedDr.Zuzana Študencová
ZŠ, Jarovnice

Dobrý večer, chceli by sme sa poďakovať za dnešné predstavenie, ktoré bolo naozaj super. Tak, ako učitelia aj deti sa zabavili. Čo sa týkalo úrovne anglického jazyka môžem povedať, že to bolo vynikajúce, zrorumiteľné a pochopiteľné. Aj tie deti, ktoré všetkému nerozumeli si pochvaľovali, pretože si obsah dokázali odvodiť z hereckých výkonov a gest.Takže ešte raz ďakujeme a pri ďalšej možnej príležitosti určite opäť využijeme.

Mgr.Levická,
ZŠ Mirka Nešpora, Prešov

Dobrý deň,chcela by som sa Vám poďakovať v mene žiakov aj učiteľov našej školy za Vaše divadelné predstavenie. Tak ako minulého roku sa nám predstavenie veľmi páčilo. Malú pripomienku by sme mali k levelu 1, ktorý bol pre žiakov 3. - 5. ročníka dosť náročný a deti nerozumeli, aj keď boli na slovnú zásobu vopred pripravení. Napriek tomu Vás chcem poprosiť, aby ste mi dali vedieť, keď budete mať v ponuke ďalšie predstavenie.

PaedDr.Adela Melišeková Dojčanová
Súkr. ZŠ Besst, Trnava, Limbová 3

Náš prvý deň po jesenných prázdninách sa začal veselšie ako inokedy. Zúčastnili sme sa anglicko-slovenského divadelného predstavenia Jack and Joe II. – Jackpot v kine Hviezda.Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa výborne zabavili na príbehu dvoch bratov, jednovaječných dvojičiek, ktorí sa rozhodli zúrodniť pôdu po nebohom strýkovi Georgovi. Počas predstavenia žiaci spoznali viaceré zaujímavé postavičky amerického vidieka a prežívali s nimi rôzne vtipné situácie ako oranie poľa „motoóuračkou“, fatamorgánu s kaktusom, vystúpenie Big Daddyho, či výhru jackpotu a následnú krádež výherného žrebu. Všetkým žiakom sa predstavenie veľmi páčilo a týmto príjemným spôsobom si upevňovali svoju znalosť anglického jazyka. Veľmi sa tešíme, že naši žiaci rozumeli dialógom hercov v anglickom jazyku a aktívne sa zapájali do deja.

p.Hudymacova
Michalovce Tehliarska 2 SOŠ

Dobry den,
chcela by som sa Vam v mene nasich ziakov podakovat za prijemny umelecky zazitok. Divadelne predstavenie sa ziakom aj ucitelom velmi pacilo. Dufam, ze budeme mat prilezitost pozriet si niekedy v buducnosti dalsie. Tesim sa na dalsiu spolupracu


žiačky IV.ZŠ Komenského 1, Michalovce
uč. PaedDr. Ľubica Šaffová

Dobrý deň, ďakujeme za krásny umelecký zážitok, píšem Vám aj v mene žiačok: Predstavenie bolo poučné, ale aj zábavné. Vôbec nebolo ťažké porozumieť tomu, čo herci rozprávali. Veľmi nápomocné boli aj kľúčové slová pred scénkami. Veľmi sme si to užili.

PhDr. Ivana Suchoňová
ZŠ Veľké Kostoľany

Jack and Joe Jackpot ( level 2 )
Dobrý deň,chcela by som sa veľmi pekne podakovať za vydarené divadelné predstavenie Jack and Joe, ktoré ste odohrali včera u nás. Žiakom i pedagogom sa predstavenie veľmi páčilo, poučné i zábavné zároveň, ja osobne chválim za fantastický herecký výkon.Dakujeme veľmi pekne ešte raz a tešíme sa už teraz na nové predstavenie. Veľa úspechov.

Mgr.Marta Kačuňová
Sečovce Obchodná 5 ZŠ

Jack and Joe ( level 1 a level 2 )
Obe predstavenia boli uzasne...ziakom sa pacili, najma starsim lebo viac rozumeli, ale dokonca sa pacili sa aj kolegom, ktori sa sice museli zucastnit nasilu ako dozor, napriek tomu, ze po anglicky nevedia skoro nic sa zabavali az az. dakujeme velmi pekne este raz :)

Mgr. Ľubomíra Ilková
SOŠ strojnícka Kysucké Nové Mesto

Dobry den pani Ing. Štefancová,Dna 7.03. 2013 sme sa zucastnili Vasho divadelneho predstavenia "Jack & Joe“, ktore sa pacilo nielen pedagogom, ale aj samotnym studentom. Priznam sa, mala som trochu obavy z toho, ze sa budu nasi studenti nudit a nebudu rozumiet dialogom, ale zbytocne, pretoze boli velmi fascinovani ci uz samotnym dejom alebo zrozumitelnou anglictinou.Napriek tomu, ze som sa o tomto predstaveni dozvedela na poslednu chvilu, som rada, ze sa mohli na nom zucastnit aspon niektore triedy, ktore nemali prakticke vyucovanie.Ak budete realizovat dalsie predstavenia, prosim o skore informovanie a zaslanie ponuky.Este raz dakujeme za skvely zazitok a prajeme este vela podobnych kreativnych vystupeni!

Mgr.Stefan Dikan
ZS SNP Galanta

Dobry den p.Ing.Stefancova,
Reagujem na vasu vyzvu ohladne divadelneho predstavenia.Nasa skola sa zucastnila na vasom predstaveni po treti krat,boli sme velmi spokojni ako aj predosle roky.Ziakov to zaujalo,mali kulturny ako aj jazykovy zazitok,na vyucovacich hodinach sme este pracovali s doplnkovym materialom,ktory ste mi zaslali.Ziakov to bavilo venovat sa cudziemu jazyku hravou formou - doplnovackami,tajnickami...ktore korespondovali s tym,co videli nazivo pocas predstavenia.Tesim sa na dalsiu spolupracu buduci skolsky rok.

Jarmila Ružičková
OA,Dlhá 256/10, Senica

Dobrý deň,včera som bola celý deň taká happy z toho Vášho predstavenia a zážitkov o ktoré sme sa delili so žiakmi a kolegami, že mi nevyšiel čas napísať Vám.Dakujem veľmi pekne, užili sme si to všetci, klobúk dolu pred talentovanými umelcami, ktorí nám svojou troškou tiež prispeli k slávnostnej atmosfére Vianoc a dali nám tento darček. Žiaci boli nadšení, že rozumeli a myslím, že to bolo pre nich aj motiváciou do ďalšieho štúdia AJ. Škoda len, že na poslednú chvíľu vypadlo cca 25 žiakov pre rôzne dôvody, ale myslím, že sálu sme naplnili a banovať môžu len tí, čo Vaše predstavenie nevideli. Ďakujem ešte raz a tešíme sa na budúci rok.Pekné sviatky a radosť v osobnom aj pracovnom živote v Novom roku prajem celému kolektívu.s pozdravom Jarmila Ružičková.

Mgr. Mačadyová
Bratislava-Petržalka Lachova 1 ZŠ

Chcela by som sa Vam a Vasim uzasnym hercom podakovat za skvele predstavenie a divadelny zazitok v mene celeho ucitelskeho kolektivu na ZS Lachova/ a to myslim aj nejazykarov/ a samozrejme aj v mene nasich ziakov!!! Bolo to perfektne!!! Prajeme Vam veeela uspechov a tesime sa na Vas aj buduci rok!!!Ďakujem

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right