American dream

referencie predstavenia od pedagógov

Mgr. Jana Szentiványiová, ZŠ Nižná Brána, Kežmarok

Dobrý deň, chcela by som Vám i všetkým učinkujúcim včera poďakovať za skvelý zážitok na oboch predstaveniach. Deťom sa veľmi páčilo. Určite Vám ešte napíšem nejakú recenziu s kolegami. Ja osobne môžem povedať, že predstavenie American Dream bolo najhodnotnejšie a najkvalitnejšie školské predstavenie, aké som kedy za moju 20 ročnú učiteľskú prax zažila. Som z neho nadšená. Škoda, že som ho nemohla vidieť do konca. Ak by ste niekde s týmto, alebo aj iným predstavením vycestovali niekde neďaleko od Kežmarku, tak by som si ho určite rada pozrela.

Mgr. Erika Polohová, SZŠ, Sládkovičova 36, Prešov

Už niekoľko rokov navštevujem so žiakmi Vaše anglické predstavenia a zase ste nesklamali. Zaujímavý príbeh, blízky žiakom, vtipné dialógy, na ktorých sme sa nasmiali a super hudba... to všetko je zárukou vynikajúceho predstavenia, atraktívneho nielen pre žiakov, ale aj pre nás vyučujúcich. Tešíme sa na budúci rok.
Ešte veľa nápadov a hereckého elánu Vám prajem.

Mgr. Martina Vallušová, CZŠ sv. Michala Kendice

Ďakujeme Vám za skvelé predstavenie. Naši žiaci boli nadšení - výkonom hercov, výberom hudby i spracovaním témy. Aj žiaci, ktorí dosahujú slabšie výsledky v jazyku, odchádzali s dobrým pocitom, že väčšine predstavenia rozumeli a čomu nerozumeli, to si domysleli. Mnohí sa už teraz pýtajú, kedy pôjdeme na ďalšie predstavenie. Aj v budúcom školskom roku sa plánujeme zúčastniť Vašich predstavení. Je to vynikajúci spôsob, ako upevniť vedomosti žiakov. Taktiež Vám ďakujeme aj za materiály k predstaveniu, ktoré nám veľmi pomohli na hodinách. Prajeme Vám veľa síl a skvelých nápadov do budúcnosti. Už teraz sa tešíme na ďalšie predstavenie - a to nielen žiaci, ale aj učitelia.

Ing. Renáta Šimková, ZŠ Romualda Zaymusa 3

Som veľmi rada, že ste mladí ľudia pripravujúci veľmi kvalitné a poučné divadelné predstavenia. Ani teraz ste nesklamali a získavate si divákov z radov žiakov základných škôl, čo nie je také samozrejme. Po obsahovej stránke, kvalite hereckých výkonov ste pridali aktuálne zapracovanie najnovších informácií z bežného života. Žiaci si mohli preopakovať slovnú zásobu z viacerých oblastí, využiť vedomosti z geografie, cestovania dopravnými prostriedkami, či hudobné vstupy a ďalšie vtipne spracované konverzačné situácie. Nápadité, proste perfektnéééééé. Wauuuuuu. EXCELLENT

Mgr. Monika Hulenová, ZŠ Za kasárňou Bratislava-Nové Mesto

Dobrý deň, dnes sme absolvovali s deťmi obe predstavenia a musím povedaž, že ako vždy, boli úplne skvelé. Prepojenie angličtiny so slovenčinou je veľmi dobrý nápad, príbeh bol putavo a nesmierne vtipne stvarneny a jazyk prisposobený dnešnej dobe. Deti boli nadšené a my učitelia tiež. Pozdravte vašich hercov. Skutočne robia úžasnú prácu. Už teraz sa tešíme na ďalšie divadlo:-)

PaedDr. Svetlana Tokárová, ZŠ Záhorácka 95, Malacky

Dobrý deň, veľmi pekne Vám ďakujeme za skvelý zážitok na predstavení American dream. Bolo to veľmi "živé" s rýchlym spádom, presne také, aké deti uprednostňujú. Skvelá angličtina, výborné výkony hercov a výborná hudba nás hneď vtiahli do deja. Vtipne vložené slovenské slovíčka boli na predstavení pridanou hodnotou. Ďakujeme Vám za skvelé predstavenie.

Mgr. Renáta Sviteková, ZŠ M.R. Štefánika 3, Krupina

Dobrý deň, práve sme sa vrátili z divadelných predstavení Mr.Wolf and three little pigs a American Dream!
Chcem sa Vám v mene celej ZŠ E. M. Šoltésovej v Krupine poďakovať za úžasný zážitok, ktorý ste nám prostredníctvom týchto predstavení sprostredkovali.
Naši žiaci aj učitelia prišli nadšení (hlavne náš angličtinár, ktorý žil 2 roky v USA).
Veľké ďakujem patrí HERCOM!!!
Bola som sa im aj osobne poďakovať!
A rozhodne Vás chceme aj o rok!
Odporučila som Vás aj Základnej škole v Bzovíku, ktorá sa Vám určite ozve, aby ste sem nechodili iba kvôli nám.
Ď A K U J E M !!!

Mgr. Gabriela Krížovská, ZŠ Jarná 3168/13, Poprad

Dobrý deň prajem, chcem Vám poďakovať za úžasnú prácu, ktorú ste predstavili v piatok.
Kolegyne a deti boli nadšené a už sa pýtajú kedy bude dalšie. Skvelá práca vašho kolektívu. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie.

Mgr. Heldáková, Poprad-Veľká Fraňa Kráľa 2086/2 ZŠ

Dobrý deň, veľmi by som sa chcela poďakovať za úžasné predstavenie, ktoré ste si pripravili pre starších žiakov. Malo veľmi dobrý ohlas, dokonca aj od žiakov, ktorých jazykové zručnosti nie sú na veľmi vysokej úrovni. Všetkému vraj rozumeli. Preto budeme radi, ak nás opäť niekedy oslovíte s ponukou ďalšieho divadelného predstavenia, pretože bola to pre nich určite veľká sebareflexia, ak zistili, že "niečo" predsa len vedia, a najmä motivácia do ďalšieho štúdia, ktorá týmto "dnešným" deťom často chýba.

Mgr. Jitka Trebatická, ZŠ s MŠ Kočovce

Milé divadelné centrum,milí herci! Dnes sme sa zúčastnili divad. predstavenia American dream-boli ste naozaj úžasní!!! Deti sa pobavili,porozumeli bez problémov, len tí mladší mali trocha problém s rýchlou konverzáciou hercov,ale porozumeli všetkému, čo nás samozrejme veľmi teší. Touto cestou Vám chceme poďakovať za vaše skvelé výkony v dnešnej horúčave ,a samozrejme popriať Vám veľa, veľa nových úspechov,dobré nápady a skvelé zážitky s publikom.

Mgr. Chovanová, ZŠ s MŠ Horné Otrokovce

Dobrý deň, divadelné predstavenie, ktoré ste odohrali v Hlohovci sa nám veľmi páčilo. Starší žiaci boli z predstavenia American Dream nadšení, bolo výborne spracované a tiež boli radi, že všetkému porozumeli. Zhodnotili to tak, že bolo lepšie ako minuloročné, a aj tá občasná slovenčina im pomohla. Mladší žiaci hodnitili 3 prasiatka ako zzábavné predstavenie, pesničky z neho si pospevujú celý týždeň. Ďakujeme za kultúrny zážitok a radi sa zúčastníme aj budúci školský rok.

Mgr. Aneta Klimová, Obrancov mieru 844/23 ZŠ, Detva

Dobrý deň, včera sme boli na vystúpení a bolo SUPER. Ja som nebola s prvým stupňom, ale žienky vraveli, že to bolo výborné. Deti sa zapájali do vystúpenia. Ja som bola s druhým stupňom a nemám slov. Myšlienka, herecké výkony, kulisy, vtipné poznámky počas vystúpenia... klobúk dole. Boli sme nadšení. Dokonca aj staršie deti, ktoré zvyknú vyrušovať ste dokázali zaujať a sledovali vystúpenie s otvorenými ústami. Myslím si, že to bolo najlepšie vystúpenie, ktoré som doteraz videla. Už teraz sa teším na Vaše ďalšie vystúpenie.

Mgr. Iveta Klajberová, ZRŠ, ZŠ, ČSA 15, Moldava nad Bodvou

Prajem pekný deň! Ďakujeme veľmi pekne za krásny umelecký zážitok z divadelného predstavenia  American dream - 14.5.2015. Naše dojmy z predstavnia: predstavenie bolo vtipné, moderné, výborne spracované, primerané veku žiakov, páčilo sa deťom aj pedagógom.  Prajeme Vám len samé pozitívne odozvy z predstavení a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vami. Ak budeme mať pripravené ďalšie novinky, nezabudnite nás kontaktovať.Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vami!

Mgr. Alena Bošanská, Dubnica nad Váhom Sídlisko Centrum I 34 ZŠ

Dobrý deň, Veľmi ďakujeme za príjemný zážitok z divadelného predstavenia. Predstavenie sa veľmi páčilo aj žiakom aj učiteľom. Nadšené boli aj pani učiteľky nemeckého jazyka a  aj učitelia iných predmetov.Bolo vtipné, nápadité, dobre  odprezentované, primeranéveku a rôznym vedomstným úrovniam žiakov, bolo dobre pripravené aj po metodickej stránke.Dobre bola vybraná aj téma - cestovanie, ktorá je veľmi užitočná.Niektorí žiaci nemajú možnosť letecky cestovať s rodičmi a tak získali predstavu o tom, ako to pri cestovaní funguje. Ďakujeme, v ďalšej práci Vám prajeme veľa úspechov a tešíme sa na ďalšiu ponuku v novom školskom roku.

Ing. Iveta Opáthová, ZS Škultétyho, Topoľčany

Dobrý deň, predstavenie sa deťom veľmi páčilo, aj ich zaujalo, bolo to vtipné, pekné kostými a dobré bolo aj premietanie fráz na plátne...
Ocenili sme aj vopred zaslané materiály. Určite aj na rok môžte s nami počítať. Ďakujeme a tešíme sa na dalšiu spoluprácu.

Mgr. Gabriela Jurčová, SOŠE Liptovský Hrádok

Dobrý deň prajem, v prvom rade by som sa chcela ospravedlniť, že sa ozývam až teraz, ale čakala som na recenzie študentov na Vaše divadlo, ktorého sme sa zúčastnili. Reakcie našich študentov Vám posielam v prílohe a zároveň sa Vám chcem poďakovať za spoluprácu, vynikajúce materiály, ktoré ste nám poslali a Vašim hercom za excelentné herecké výkony. Reakcie študentov svedčia o tom, že to pre nich nebola strata času, že sa niečo naučili. Ešte raz ďakujeme. Pekný deň.

Z mailu po predstavení:

Milí divadelníci, ďakujeme za skvelý American Dream.  Naši žiaci zo SOŠE v Liptovskom Hrádku ocenili Vaše vystúpenie aj v slohových prácach, z niektorých vyberáme krátke úryvky. Nech je to pre Vás povzbudením do ďalšej práce. V časoch, keď zaujať mladého človeka  je čoraz ťažšie, sa Vám to vynikajúco darí už celé roky. Vďaka aj za užitočné cvičenia a prajeme veľa skvelých nápadov a ešte viac spokojných divákov.

There were a lot of memorable quotes like: „ My old kríže!“ or „ We have PE. What? I don´t want to pee!  Diana

I remember funny remarks like: „Why are you laughing?“ „I don´t know.“  I think that actors were fantastic and I would like to see that again.  Romana

I think that the topic was designed to our age category so everybody enjoyed it. These people were professionals, so everything was cool. There was only one mistake, it was too short. Mišo

The funniest sentence was: „I am coming Salamandra...!“  The choice of music was perfect, without music it wouldn´t be what it was. Filip

I liked Otto because he was a high school student just like we are. Choosing of costumes was very good. When you saw a person you knew right away who it was – homeless, mother...I also liked the idea of screen and projector on the stage, actors had to interact with it...I´ve never seen anything like that. And the theme of following your dream was something to think about... Michal

I really liked how they mixed Slovak and English. The pronunciation of the characters was very good for non-native speakers...  Adam

I really liked the quote when Otto´s host father didn’t know he´s from Slovakia and he said something like: „ Hello, my son from Somalia...“ We were laughing so hard on that! I loved this show. The background music was good, everything was interesting, funny and I understood almost everything.  Gabika

The plot was awesome! It was very funny and in many moments people were laughing. I think it will have some influence on our students, they will think about their dreams, future... Jakub

In my opinion this was one of the best plays I have ever seen. It was funny. The actors did their job very well and I think that everybody understood their English. Only thing that is bad about this play is that it was only one hour long.    Samo

Mgr. Hana Luptáková, ZŠ s MŠ Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom

Už niekoľko rokov sa zúčastňujeme vašich predstavení a sme s nimi spokojní - aj samotní žiaci oceňujú zrozumiteľnosť predstavení, vtipnosť, herecké výkony. Pozitívne hodnotíme aj pracovné materiály, ktoré sme mohli použiť na vyučovacích hodinách a žiakov oboznámiť so slovnou zásobou k danému predstaveniu, čo bolo určite prínosom. Pochvalné ohlasy sú aj zo strany učiteľov, ktorí sa predstavenia zúčastnili ako dozor so žiakmi, a aj keď majú len základné alebo žiadne vedomosti z angličtiny, predstavenia sa im páčili.

Mgr. K. Nemčická, Rozmarínová 1 ZŠ, Komárno

Dobrý deň, ďakujeme za predstavenia, ktoré boli opäť úžasné. Obe sa deťom veľmi páčili. Najvtipnejšie detské ohodnotenie predstavenia: Škoda, že to divadlo nebolo nudné, chcela som si pospať :)Tešíme sa na nove predstavenia na budúci rok.

Mgr. Mária Zvarová, ZŠ Rúbanisko, Lučenec

Dobrý deň, v prvom rade sa chcem v mene mojom, mojich kolegýň a predovšetkým žiakov poďakovať za vydarené predstavenia, ktoré sme mali možnosť vidieť 31. marca. Deti porozumeli hovorenému slovu /vďaka materiálom, ktoré ste nám poslali na prípravu v predstihu, čo veľmi pomohlo/, vyhovoval im spôsob podania, ktorým ste sa presne priblížili detskému divákovi. Obe hry boli spracované veľmi moderne, od úvodu ste si deti naklonili na svoju stranu, hneď ste ich zaujali a myslím, že im to vydržalo po celú dobu predstavenia. Mnohí /aj učitelia, aj starší žiaci/ sa dokonca vyjadrili, že to boli snáď najlepšie predstavenia, ktoré doteraz videli.

Mgr. Janetta Kaľavská, Gym. M.M. Hodžu, Liptovský Mikuláš

Dobrý deň, dnes sme boli na vašom divadelnom predstavení American dream, predstavenie skvelé, premyslené, urobené na mieru pre tínedžerov, ktorých zaujať teda nie je ľahké, herci vynikajúci, profesionálni, vtipní, celkový dojem veľmi dobrý, plus ešte pracovné materiály, ktoré sme dostali včas pred predstavením. Keď budete v Lipt. Mikuláši hrať predstavenie aj pre nižšiu vekovú kategóriu, dajte nám vedieť.

Mgr. Magda Lisická, SPŠ Trnava, Lomonosovova 7

Dobrý deň, chceme  sa poďakovať za príjemne a užitočne strávené dopoludnie pri sledovaní Vášho predstavenia American dream. Oceňujeme, že ste vychádzali z tém na maturitné skúšky a tak si študenti mohli zopakovať  učivo zábavnou formou. Žiakom sa páčilo vtipné spracovanie príbehu, kostýmy, a ocenili aj premietanie fráz a slov na plátne. Z môjho pohľadu je pozitívom, ak žiak, ktorý nedosahuje najlepšie výsledky, odchádza s dobrým pocitom, že tomu porozumel. Nakoniec sa  Vám chcem poďakovať za dlhoročnú  korektnú spoluprácu.

Mgr. Dana Ďurinová, SOŠ Hollého, Trnava

Divadelne predstavenie sa vsetkym velmi, velmi  pacilo, hodnotili ho ako putave, originalne, poucne, pacila sa im aj hudba, prevedenie cez pocitac, herci. Textu takmer vsetci porozumeli a niektori by prijali aj dlhsie. Sama ako ucitelka ANJ sa pridavam k velmi pozitivnemu hodnoteniu, dost nam pomohli aj vhodne pripravene cvicenia pred a po vystupeni. Este raz dakujeme za vsetko a prajeme vela tvorivych sil do dalsich podobnych predstaveni.

PhDr. Anna Pribisova, SOŠ Polygrafická, Bratislava

Dobry den, dnes som rozpravala s kolegynou, ktora bola namiesto mna. Cvicenia  sme s detmi urobili. Pacili sa im a aj prdedstavenie. Kolegyna im dala dokonca na SJ pisat uvahu na danu temu. Sme radi, ze robite taketo predstavenia. Ak zasa budete nieco pripravovat, dajte prosim vediet, radi opät pojdeme.

Mgr. Kocúrová, SOŠ Zvolen

Dobrý deň, píšem Vám bezprostredne po predstavení a chcem sa poďakovať za príjemný zážitok. Ako vždy, tak ste nás opäť nesklamali!!! Bavili sme sa. My učitelia  sme sa zasmiali, ako komicky vyzeráme na našich hodinách. Aj ohlasy študentov po predstavení boli len pozitívne. Ďakujem ešte raz  aj za materiál, ktorý ste nám poslali . Ja aj moji kolegovia sme ho použili a súčasne ho môžeme využívať aj v budúcnosti.

Mgr. Stefan Dikan, ZŠ SNP Galanta

Dobrý deň, prisli nám do školy materialy k predstaveniu American Dream pre ziakov 6 – 9 rocnika. Dakujem pekne, chvalim aj s kolegynami,mate to dobre spracovane a deti budu s radostou s materialmy na vyuc.hodinach pracovat. Aj posluchove cvicenia su pre ziakov zaujimave,naplno to vyuzijeme v ramci vyucby anglickeho jazyka.Tesime sa na vase predstavenie

Mgr. M. Šverčíková,  Nádražná 955 ZŠ Partizánske

Dobrý deň, veľmi pekne Vám ďakujem za metodický materiál, ktorý prišiel poštou i elektronicky spolu s ostatnými propozíciami. Je naozaj veľmi kvalitne spracovaný a určite ho využijem nielen ja, ale aj moji kolegovia v rámci vyučovacieho procesu.Zatiaľ som ho prezrela osobne len zbežne, nakoľko som sa oň chcela podeliť aj s kolegami, ktorí boli rovnako nadšení. Spätnú väzbu z jeho použitia Vám veľmi rada poskytnem tiež, zatiaľ ako som spomínala som ho prezrela len po metodickej a vecnej stránke a som veľmi spokojná. Ešte raz Vám ďakujem za milú, expresnú a priateľskú spoluprácu, ktorá je určite nad rámec Vašich povinností, a o to si to viac vážim. Prajem pekný deň!

1_banner-cvicenia

3_banner-2018-right