A bold rabbit

Činoherná anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami inscenovaná ako učebná pomôcka pre začiatočníkov.

Materiály a pesničky k predstaveniu

Divadelná adaptácia slávnej knižky Jozefa Cígera Hronského je azda prvou naozajstnou knihou, ktorú držali v rukách celé generácie slovenských detí. Putovanie malého zajka svetom sprevádza túžba spoznať nové veci, túžba presláviť sa a niečo naozaj veľké dokázať.

Paradoxom Cígerovej rozprávky je skutočnosť, že zajko, hoci smelý a odvážny, je vlastne anti-hrdinom. Nepočúvne otcovu radu, že zajace majú chodiť po takých chodníčkoch, po  ktorých chodievajú ľudia, oklame vranu i psov, vystraší ľudí v meste, okradne zbojníkov, prvé čo si za ukradnuté peniaze kúpi je krásny oblek a nové auto. I napriek týmto skutočnostiam, je zajko hrdinom pozitívnym a predovšetkým si okamžite získa detského čitateľa, v prípade divadelnej adaptácie, detského diváka. Naše divadelné naštudovanie Smelého zajka je ozvláštnené výraznou hudobnou zložkou, v inscenácii sú veselé pesničky, ktoré rámcujú a dopovedajú jednotlivé výstupy. Vďaka členeniu na kratučké epizódy prináša divadelná adaptácie Smelého zajka detskému divákovi vždy nové podnety a vnemy a je preto vhodná i najmenším divákom.

Po určení ročníkov, ktoré pôjdu na predstavenie, Vám odporúčame už iný vedomostný výber nerobiť. Nejde o to, aby ste mali na predstavení len jazykovo zdatných, ale aj takých žiakov, ktorým cudzí jazyk chcete priblížiť a pomôcť im prekonať prípadné zábrany. Našim skúseným hercom sa dosiaľ vždy podarilo publikum zaujať a udržať pozornosť až do konca.

S dostatočným časovým predstihom dodávame vyučujúcim pracovné materiály vo forme gramatických, lexikálnych a posluchových cvičení spolu s pesničkami z predstavenia a s textami piesní, takže ich môžete efektívne využiť na vyučovacích hodinách.

Cieľom predstavenia je hravou formou umožniť žiakom zdokonaľovať si vedomosti z cudzieho jazyka, nadobudnúť schopnosť bezprostrednej interakcie a zároveň mať jedinečný umelecký zážitok z činohernej rozprávky v cudzom jazyku.

Predstavenie je zamerané najmä na:

Slovesné časy: present simple, present continuous, past simple

Predložky: in, to, under, next to, on, for, at, down, up

Frázy:

What are you thinking about?
I’m very surprised.
I need some advice, my friend.
What are you doing here?
Hold on!
That’s right!
Are you sure?
What do you want to buy?
Let’s run!

 

Materiály na stianutie:

Referencie:

Mgr. Lenka Krasuľová, ZŠ Dončova 4, Ružomberok

Dobrý deň, s nadšením a veľmi rada sa Vám ozývam. Chcela by som sa Vám v mene celého pedagogického zboru na našej škole ZŠ Bystrická (elokované pracovisko Dončova 4) poďakovať za vynikajúce predstavenia, ktoré sme mali možnosť vidieť. Predstavenie A bold rabbit bolo fantasticky "popretkávané" pesničkami, ktoré sme si mohli spievať už vopred v škole a radi sme si zaspievali spolu s hercami. Deti boli nadšené ba priam unesené. Predstavenie Heroes bolo absolútne aktuálne a na mieru šité pre teenagerov... Privítali sme materiály použiteľné pred predstavením. Mládež sa bavila, smiala, každý sa tam "našiel"... Mne osobne sa toto predstavenie veľmi  páčilo, herci sú pánmi svojho povolania, čo nám patrične svojimi výkonmi predviedli. Ešte raz Vám patrí VEĽKÁ VĎAKA. Tešíme sa na ďalšie skvelé tituly a do skorého videnia opäť u nás. Prajem Vám veľa úspešných a hlavne vypredaných prestavení po celom Slovensku.

Tvorcovia a obsadenie:

Réžia: Róbert Mankovecký
Kostýmy: Katarína  Hajduková
Jazyková úprava: Andrej Agricola
Obsadenie: Dominik Zapríhač, Michal Rosík, Michaela Hrbáčková, Miloš Kusenda, Danka Svetlíková

 

Manažér pre predaj inscenácie:

Ing. Veronika Agricolová, mobil: 0907 856 743, e-mail: veronika@divadelnecentrum.sk

 

 

Infolinka:

Otázky ohľadom rezervácií, informácie
o predstaveniach...

Ing. Veronika Agricolová

0907 856 743

veronika@divadelnecentrum.sk

1_banner-cvicenia3_03_banner-novinky